امروز: دوشنبه، 2 خرداد 1401
04/1 1395

گروه سایبان -یکی از مدیران بیمه ایران عنوان می کند که بیمه ایران در ده ماه گذشته فرصت های زیادی را از دست داده اما به راستی چه کسی باید پاسخ گوی این فرصت های از دست رفته در بزرگترین شرکت بیمه ای کشور باشد ؟
وزير امور اقتصادي و دارايي با تصويب مجمع عمومي شركت سهامي بيمه ايران، مديرعامل و رئيس هيآت مديره جديد اين شركت را منصوب كرد.
به گزارش پایگاه خبری راز پول  وزير اقتصاد ضمن پذيرش استعفاي حسيني، مديرعامل بيمه ايران، به استناد مصوبه مجمع عمومي اين شركت بيمه اي، محسن پور كياني را به عنوان مديرعامل و رئيس هيآت مديره جديد بيمه ايران منصوب كرد.
گفتني است پوركياني از نيروهاي باسابقه بيمه ايران بوده و پيش از اين ضمن عضويت در هيآت مديره اين شركت، مسئوليت هايي چون مديرعاملي بيمه ايران معين و رياست هيآت مديره كارگزاري بورس بيمه ايران را به عهده داشته است.
این انتصاب در حالی صورت گرفته است که در پی انتشار خبری با عنوان خاموشی در بیمه ایران به سر آمد؟/گزینه های جایگزین پست مدیریت بزرگترین بیمه دولتی کشورکدامند؟ روابط عمومی بیمه ایران استعفای حسینی را تکذیب کرد. این روابط عمومی در ایمیلی برای سایت خبری راز پول نوشت: روابط عمومی بیمه ایران استعفای سید عباس حسبنی ، رئیس هیات مدیره ومدیر عامل شرکت بیمه ایران را تکذیب می کند.
بنا بر این گزارش ،طی روز های اخیر اخبار متعددی مبنی بر احتمال استعفای مدیر عامل بیمه ایران مطرح گردیده است.
؛اما هر گونه احتمال برکناری یا استعفا ، در راس هرم مدیریتی این شرکت تکذیب می گردد.
بر این اساس ، هیچ گونه استعفایی از سوی مدیر عامل این شرکت مطرح نبوده است.

از این حرکت سوال برانگیز مدیریت روابط عمومی که بگذریم حضور عباس حسینی در بیمه ایران و در دوران مدیریتی کمتر از 10 ماه یکی از رکورد های مدیریتی است . عدم ثبات مدیریت دولتی درصنعت بیمه امروز به یکی از آفت های این صنعت تبدیل شده است.عباس حسینی در حالی از بیمه ایران می رود که برخی کارشناسان انتصاب یک مدیر غیر بیمه ای را در راس هرم بزرگترین بیمه کشور اشتباه استراتژیک وزارت اقتصاد می دانستند . یکی از مدیران سابق بیمه ایران در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان می کند که بیمه ایران به عنوان بزرگترین بیمه کشور از تعدد انتصابات مدیریتی در سال های اخیر آسیب های فراوانی را متحمل شده است . وی عنوان می کند که صنعت بیمه صنعتی پیچیده است و بیمه ایران به فردی نیاز دارد که همزمان با دیدگاه های سیاسی به ظرافت های بیمه ای نیز مسلط باشد .

وی بیان کرد بیمه ایران در نه ماه گذشته محلی برای آزمون و خطا و یادگیری بود چراکه از انتصاب مدیر غیر بیمه ای غیر از این انتظار نمی رود . این مدیر بیمه ای عنوان می کند که بیمه ایران دولتی است و در این شرکت باید به صرف منابع و انرژی به عنوان شرکتی که متعلق به مردم و بیت المال است دقت فراوان داشت. وی در پایان اذعان دارد که چه کسی بایدامروز پاسخ گوی فرصت های از دست رفته در بیمه ایران باشد و اگر انتخاب درستی در این شرکت صورت گرفته بود چراکه در کمتر از ده ماه مدیریت این شرکت تغییر کرد؟

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود