امروز: سه شنبه، 28 دی 1400
06/26 1398

گروه سايبان- اعضای هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با غلامرضا سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

 

در این جلسه سید حسین سیدزاده، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این صندوق گفت: صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور و رفع مشکلات آنان به دلیل عدم برخورداری از مزایای یک فرد شاغل در جامعه خصوصاً در سال های پایانی عمر تأسیس شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: گسترش خدمات بیمه ای از مهم ترین اهداف این صندوق است.


سیدزاده با اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی بیان داشت: در سالجاری و با همکاری بیمه سرمد بیش از 25 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور از سوی صندوق اعتباری هنر از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره مند شدند و تلاش ما همواره براین است تادر عقد قرارداد با شرکت های بیمه ای، هنرمندان کشور با کمترین هزینه، بالاترین خدمات را دریافت کنند و نگران هزینه های درمانی خود نباشند همچنین بیش از نیمی از سهم بیمه تکمیلی اعضا توسط صندوق اعتباری هنرپرداخت می شود.


وی در ادامه افزود: در سال 96 به منظور سهولت دسترسی اعضاء به خدمات بیمه درمان تکمیلی از طریق پیاده‌سازی سیستم‌های مبتنی بر وب سامانه بیمانو طراحی و راه اندازی  شد که از نظر نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، ارائه اطلاعات شفاف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کاهش مراجعات حضوری، قابلیت پیگیری خسارت ها و....دستاورد بسیار قابل توجهی است.


مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به حضور صندوق اعتباری هنر در حوادث زلزله، سیل و رخدادهای اخیر کشور و حمایت از هنرمندان گفت: گسترش پوشش های بیمه ای برای جبران حوادث فاجعه آمیز در دستور کارصندوق قرار داد. امیدواریم با همراهی شرکت‌های بیمه، بتوانیم منازل اصحاب فرهنگ وهنر و فضاهای فرهنگی و هنری را در مقابل بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه بیمه کنیم که نیازمند کمک و همراهی بیمه مرکزی هستیم.


غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با تقدیر از عملکرد صندوق اعتباری هنر گفت: صنعت بیمه برای رشد و افزایش نفوذ خود به همراهی اصحاب فرهنگ و هنر نیازمند است و بدون استفاده از پتانسیل این گروه مرجع دستیابی به اهداف دشوار خواهد بود.


همچنین بیمه مرکزی بمنظور افزایش بهره مندی و تنوع خدمات بیمه ای به هنرمندان در کنار صندوق اعتباری هنر خواهد بود و این همکاری را با توان مضاعف ادامه خواهد داد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود