امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
04/15 1398

 

گروه سایبان - اصلاح پرتفوی، افزایش فروش نقدی، وصول مطالبات، مدیریت بهینه صدور و خسارت و شفافیت و سلامت اداری، ۵ برنامه اساسی و در حال اجرای بیمه ایران برای کنترل نقطه سر به سر است.

نشست کاری مدیران ستادی و استان های بیمه ایران با هدف تبیین سیاست های کلان شرکت طی روزهای 12 و 13 تیرماه باحضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل، مدیران ستادی و استانی و روسای مجتمع ها و شعب استان تهران در تهران برگزار شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه‌ایران در این نشست با تشریح برنامه‌های شرکت برای کاهش زیان انباشته و افزایش سطح توانگری گفت: شرکتی که در حال حاضر روزانه ۴۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت می‌کند، توانمند است.


به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، پورکیانی افزود: اصلاح پرتفوی، افزایش فروش نقدی، وصول مطالبات، مدیریت بهینه صدور و خسارت و شفافیت و سلامت اداری، ۵ برنامه اساسی و در حال اجرای بیمه ایران برای کنترل نقطه سر به سر است.

مدیرعامل بیمه ایران از تلاش های خستگی ناپذیر همه مدیران و کارکنان بیمه ایران گفت: کارشناسان بیمه ایران نقطه سربه سر در شرکت را به تفکیک رشته های بیمه تعیین و مشخص کرده اند تا مدیریت ریسک بهتری داشته و نقطه زیاندهی کاملا مشخص باشد.

پورکیانی با اشاره به اینکه در رشته زیانده درمان پرتفوی را تا حدود زیادی اصلاح کردیم خاظرنشان کرد سهم شرکت در این رشته را که در سال ۹۵ به ۲۸ درصد و سال ۹۶ به ۱۴ درصد رسانده بودیم، در سال ۹۷ تا ۸ درصد کل پرتفوی کاهش دادیم.


مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه در جهت اصلاح پرتفوی شرکت، برنامه های گسترده‌ای را در بیمه‌های زندگی اندیشیده ایم که به سرعت و با دقت در حال انجام است و بزودی انقلابی را در این رشته شاهد خواهیم بود افزود: میزان نقدینگی شرکت در سال ۹۵ معادل ۴۲۵ میلیاردتومان بود که موفق شدیم این میزان را در سال ۹۶ به ۶۷۰ میلیارد تومان و در سال ۹۷ به مبلغ ۱۹۹۹ میلیارد تومان برسانیم که حاصل آن تسریع در روند سرمایه‌گذاری‌ها بود.


نسبت خسارت در بیمه ایران نیز حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است

در ادامه مهمترین سرفصلهای سخنرانی مدیرعامل بیمه ایران به این شرح مطرح شد:

 حدود ۸۰ درصد زیان انباشته شرکت مربوط به رشته بیمه های شخص ثالث، درمان و مسئولیت است. توانگری هم بر مبنای یک فرمول خاص که در مورد آن اختلاف نظر وجود دارد تعیین می‌شود؛ اما به هر حال تا ژمانی که آیین نامه مربوطه اصلاح نشود لازم الرعایه است و ما با کنترل رشته های زیان‌ده و مدیریت ریسک برای بهبود توانگری شرکت تلاش می کنیم و به موازات آن با پرداخت به موقع خسارات توانمندی خود را در ایفا تعهداتمان به اثبات می رسانیم.

 رسیدن به حاشیه سود متناسب در عملیات بیمه‌گری یکی از اهداف اصلی ما در انتخاب ریسک‌هایی است که می‌پذیریم لذا معیار رعایت نرخ های فنی را در هر شرایطی مد نظر خواهیم داشت.


 تفکیک مدیریت وجوه حاصل از بیمه‌های زندگی و ذخیره ریاضی بیمه های عمر و حساب مستقل برای این وجوه و کد بورسی خاص اقداماتی است که مسیر را برای توسعه بیمه های زندگی در بیمه ایران هموار ساخته است.

تشریح سازمان فروش بیمه های زندگی، ارائه گزارش رتبه بندی استان ها و شعب سراسر کشور در سال 97 و تقدیر از برگزیدگان، همچنین بررسی نقش و اهمیت رسانه ها در توسعه فعالیت ها، از اهم برنامه های این نشست دو روزه بود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود