امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
04/15 1398

 

گروه سایبان - دو تن از اعضای هیات مدیره یکی از شرکت های بزرگ خبر تغییر مدیرعامل این شرکت را تائید کردند.

ظاهرا با تصمیم اعضای هیات مدیره رسول تاجدار از مدیرعاملی بیمه البرز پس از سال ها خداحافظی کرده است.

این شرکت بیمه ای که در شرف دو رویداد مهم واگذاری سهام و مجمع قرار دارد با مدیرعامل خود خداحافظی کرده است .

اطلاعات تکمیلی برای انتخاب مدیرعامل بعدی شرکت اطلاع رسانی خواهد شد.تاجدار پیش از این یکی از گزینه های جدی مدیرعاملی بیمه رازی بود.

او از مدیران قدیمی بیمه ایران است که پس از جدایی محمد ابراهیم امین از بیمه البرز سکان مدیریت را به دست گرفت و به عنوان نماینده وزارت اقتصاد در این شرکت حضور داشت.تغییر ناگهانی او سوالات و ابهامات فراوانی را ایجاد کرده است.
او نماينده دولت در هيات مديره و مديرعامل و نائب رئيس بود كه ظاهرا با راي هيات مديره از مديرعاملي كنار گذاشته شده است. برخي منابع از جلسه امروز هيات مديره با بيمه مركزي خبر دادند. ظاهرا بيمه مركزي تغيير مديرعاملي اين شركت كه همزمان نماينده دولت نيز بود را با حضور برخي اعضاي هيات مديره مورد بررسي قرار داده است.
اما به نظر مي رسد كه تغيير مديريت در بيمه البرز مسئله اي بزرگتر در هيات مديره است. در بيمه البرز حدود ١٧ درصد سهام متعلق به دولت با نمايندگي وزارت اقتصاد است. البته صبا تامين با حدود ١٥ درصد سهام  و صندوق اجتماعي روستاييان و عشاير با حدود ١٣ درصد سهام نيز در هيات مديره كرسي دارند و گروه مالي مهر آيندگان نيز از جمله نمايندگان هيات مديره است.
امضاي نمايندگان اين سه گروه در نامه هيات مديره امروز بيمه البرز كه منجر به تغيير مديريت در اين شركت شده ديده ميشود، احتمالي كه به نظر ميرسد منجر به تقويت گزينه هاي وزارت رفاه بجاي گزينه وزارت اقتصاد در هيات مديره استو به نظر ميرسد موضوع فراتر از نام ها و اسامي ظاهري فعلي است.

پيش از اين در برخي گفت و گوهاي مديران وزارت رفاه و تامين اجتماعي عنوان شد كه اين وزارت خانه علاقه مند به تجميع سهام بيمه اي خود در بيمه البرز و واگذاري ساير سهام هاي مديريتي خود در ساير شركت هاي بيمه اي است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود