امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
02/30 1398

گروه سايبان- شرکت بیمه پاسارگاد در پی وقوع آتش سوزی با ابعاد گسترده در بازار ایکی قاپیلار تبریز و مهار حریق با تلاش آتش‌نشانانمبلغ 4 میلیارد و 118 میلیون ریال خسارت در کوتاه ترین زمان ممکن به زیان دیدگان حادثه پرداخت کرد.

 

بر اساس گزارش های دریافتی، در روز 18 اردیبهشت ماه به علت اتصال برق، آتش‌سوزی گسترده ای در سرای دو دری (ایکی قاپیلار) بازار تبریز اتفاق افتاد. مغازه های موجود در این سرا عمدتاً به عرضه عمده لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی اشتغال داشتند و به رغم تلاش بی وقفه نیروهای آتش نشان حاضر در محل، انفجار اسپری های مواد آرایشی و بهداشتی داغ شده، کار کنترل و اطفای کامل حریق را دشوار کرده بود. سرانجام در این حادثه تعداد ۱۲۵ مغازه از ۵۰ الی ۱۰۰ درصد در این آتش‌سوزی آسیب دیدند که تنها 8۰ مغازه بیمه کامل داشتند. در این حادثه مبلغ 4 میلیارد و 200 میلیون ریال مجموع مبلغ بیمهشده بود که مبلغ 4 میلیارد و 118 میلیون ریال آن توسط شرکتبیمه پاسارگاد در اسرع وقت پرداخت شد.

گفتنی است، پرونده ارزیابی این حادثه در شعبه تبریز تشکیل و با دستور معاون فنی بیمه های اموال و مسئولیت، با نظارت و حضور مدیر کل بیمه های اموال، رئیس کمیته فنی، مدیریت بیمه های آتش سوزی، مدیریت منطقه و رئیس شعبه تبریز مبلغ خسارت این حادثه طی مراسمی در کوتاه ترین زمان ممکن به زیان دیدگان پرداخت شد.

بازار تبریز بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار سرپوشیده در جهان به‌شمار می‌رود که در شهر تبریز واقع شده‌ است. این بازار با مساحتی حدود یک کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان است. بازار تبریز در مردادماه سال ۱۳۸۹ خورشیدی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است. این بازار از بازارچه‌ها، دالان‌ها، تیمچه‌ها، سراها و کاروانسراهای متعددی تشکیل شده‌ است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود