امروز: چهارشنبه، 24 مهر 1398
02/25 1398

 

گروه سایبان - در حالی که روسای کل قبلی بیمه مرکزی بر راهکار نظارت مالی تاکید داشتند و مداخله در امور شرکت ها را جایز نمی دانستند و بازرسی های مستقیم را کمتر در دستور کار داشتند، رییس کل فعلی بیمه مرکزی از اعضای هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی خواسته است تا به طور دوره ای در شرکت های بیمه حضور یافته و جلسات مشترکی را برای بررسی آخرین وضعیت عملکرد فنی و صورت های مالی برگزار کنند.


به نظر می رسد که بیمه مرکزی دریافته است که رها سازی بازار به شکل دوره های قبلی هزینه و ریسک صنعت بیمه را افزایش داده است و حالا که دولت نیز در مشکلات بخش خصوصی درگیر شده است، بیمه مرکزی باید نظارت بیشتری داشته باشد. بخش قابل توجهی از بازار اتکایی اختیاری کشور در اختیار بیمه مرکزی و بیمه ایران به عنوان بخش دولتی است و به نظر می رسد که به واسطه خسارت های اخیر و سهم اتکایی این بخش دولت تصمیم گرفته است کنترل های بیشتری را در این بخش اعمال کند و نهاد ناظر از مدیریت بخش خصوصی ناامید است!

به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، در راستای اجرای سیاست های راهبردی و ماموریت های بیمه مرکزی و همچنین نظارت مستمر بر فعالیت شرکت های بیمه در چارچوب قوانین بالادستی و آیین نامه های مصوب از سوی شورای عالی بیمه، برنامه بازدیدهای دوره ای از شرکت های بیمه در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفت.


غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر دستگاه ناظر از اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران بیمه مرکزی خواست تا با حضور در شرکت های بیمه و تشکیل جلسات مشترک با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره این شرکت ها ضمن بررسی آخرین وضعیت عملکرد فنی، عملیات بیمه ای و صورت های مالی از نزدیک در جریان آخرین تحولات بیمه ای قرار گرفته و رهنمودها و راهکارهای حرفه ای و نظارتی خود را در اختیار متولیان و سیاست گذاران صنعت بیمه قرار دهند.


بر اساس این گزارش این هیات بلندپایه تاکنون از شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، آرمان، میهن، دانا، رازی، حکمت، کوثر، پارسیان و همچنین پژوهشکده بیمه بازدید داشته و با برپایی جلسات مشترک با مدیران ارشد صنعت بیمه، موضوعات و مسائل فی ‌مابین را مورد بررسی قرار داده است.

گفتنی است با تصمیم رییس کل بیمه مرکزی در راستای تقویت تعامل نهاد ناظر و صنعت بیمه این بازدیدها و نشست های مشترک به طور دوره ای و مستمر برای در تمامی شرکت های بیمه ادامه خواهد داشت.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود