امروز: چهارشنبه، 24 مهر 1398
02/12 1398

گروه سایبان -  "بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت" طرحی است که خرداد ماه سال 94 از طریق این شرکت مجوز عرضه به بیمه‌گزاران را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، اوایل سال 94 بود که شرکت بیمه ملت به دلیل مشکلات کارفرمایان و نارضایتی کارمندان در نحوه پرداخت سنوات تصمیم گرفت طرح "بیمه بازخرید سنوات بیمه‌ملت" با نام "بیمه تکمیلی اندوخته سنوات" را در دستور کار خود قرار دهد.

اقدامی که در خرداد ماه همان سال مجوز شروع فعالیت‌اش را از بیمه مرکزی دریافت و رسما کار خود را آغاز کرد. همگان می‌دانند مطابق ماده ۲۴ قانون كار، پرداخت سنوات و مزاياي پايان‌خدمت در زمان خاتمه كار بر عهده کارفرما است و آنها موظف و متعهد هستند به ازای هر سال كار كارگران و كارمندان، معادل يك ماه آخرين حقوق فرد را به عنوان سنوات به او بپردازند.


بيمه بازخريد سنوات بيمه ملت، پرداختِ سنوات كاركنان را تضمين و با پرداخت سود مازاد سرمايه‌گذاری و تضمين پوشش‌های خطر فوت و ازكارافتادگی، نگرانی‌های ناشی از بازخريد، ترك خدمت، بازنشستگی، فوت ناگهانی و ازكارافتادگی كاركنان را برای کارفرما كاهش می‌دهد. افزايش حسن رابطه‌ كارفرما و كاركنان، افزايش بازده كاری در سازمان، پرداخت سود مشارکت در منافع با بيمه بازخريد سنوات علاوه بر تضمین پرداخت مبالغ بازخرید سنوات کارکنان، معافیت از پرداخت مالیات بر اساس قوانين ماليات‌های مستقيم، امکان پرداخت مستمری به كاركنان براساس اندوخته سرمايه‌گذاری (اندوخته سنوات)، استفاده از کارت اعتباری خرید اقساطی برای تامین مایحتاج جاری به صورت اختصاصی، دريافت غرامت پزشكی امراض خاص و تهیه بیمه‌‌نامه برای افراد جديدالاستخدام هم‌زمان با شروع ساير مزايای استخدامی؛ از مزایای این طرح است.


بر اساس این طرح، این امکان برای کارکنان وجود دارد که به صورت خویش‌فرما نیز با مراجعه به نمایندگان بیمه ملت با خرید بیمه‌‌نامه سپرده زندگی نسبت به سرمایه‌گذاری حق سنوات خود برای بهبود حقوق و مزایای بازنشستگی خود اقدام کنند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود