امروز: جمعه، 2 اسفند 1398
01/20 1398

 گروه سایبان - تیم های نظارتی بیمه مرکزی برای نظارت بر نحوه ارزیابی و پرداخت خسارت شرکت های بیمه ای به بیمه شدگان، به استان های گلستان، مازندران، فارس، خوزستان و لرستان اعزام شدند. این در حالی است که بیمه مرکزی یکی از بیمه گران اتکایی این حوادث نیز می باشد.

به گزارش رازپول به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران پس از وقوع حادثه سیل در برخی از استانهای کشور، نمایندگان بیمه مرکزی در مناطق سیل زده حضور دارند.

بر اساس این گزارش نمایندگان حوزه های «نظارت بر شرکت های بیمه و هماهنگی امور استان ها» و «نظارت فنی بر بیمه های غیرزندگی» در روزهای حضور خود در این مناطق ضمن نظارت جدی بر ارزیابی های صورت گرفته توسط شرکت های بیمه ای، هماهنگی های لازم را برای ایفای تعهدات بیمه گران انجام خواهند داد.

اعزام این نیروها در چارچوب وظایف بیمه مرکزی و مطابق با مصوبات کارگروه بررسی خسارات سیل در بیمه مرکزی صورت گرفته است.

بیمه مرکزی یکی از بیمه گران اتکایی و از بازیکنان اصلی در جبران خسارت ها در این حادثه خواهد بود و به نظر می رسد در راستای وظایف شراکتی تیم های نظارتی را به مناطق آسیب دیده اعزام کرده تا برآوردهای خسارتی را از نزدیک رصد کند.
سهم نگهداری برخی از شرکت های بیمه در جریان انعقاد این قراردادها پایین بوده است و بیمه گران اتکایی نیز در جریان پوشش خسارت این حوادث شریک هستند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود