امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
12/12 1397

 گروه سایبان - امین شیرکانی در روزهای پایانی مدیرعاملی در بیمه سینا قرارداد بیمه های عمر را برای 24 هزار نفر از کارکنان بانک کشاورزی به امضا رساند.

به گزارش رازپول، در این قرارداد 24 هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان بانک کشاورزی با حق بیمه 30 هزار تومانی در ماه تحت پوشش بیمه عمر بیمه سینا قرار گرفته اند که ظاهرا بخش اندوخته ای مناسبی  دارد.

شیرکانی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که این قرارداد 20 ساله چه تاثیری را در وضعیت پرتفوی فعلی بیمه سینا خواهد داشت اذعان می کند که در حال حاضر حجم این پرتفو گسترده نیست اما پیوند بیمه سینا را با بانک کشاورزی مستحکم خواهد کرد.

در ادامه این نشست رضایی عضو هیات مدیره بیمه سینا و شیرکانی مدیرعامل مشترکا در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی قرار است منابع این قرارداد با چه استراتژی ای سرمایه گذاری شود، اذعان دارند که بیمه سینا به لحاظ نقدینگی در وضعیت مطلوبی قراردارد و ذخایر بیمه های عمر این شرکت در وضعیت مطلوبی است و اگر کل بیمه گذاران عمر بخواهند بیمه نامه های خود را بازخرید کنند این شرکت منابع مطلوبی دارد.

رضایی اذعان دارد که بحث تورم دغدغه بیمه گذاران عمر است و آیین نامه فعلی سرمایه گذاری پاسخ گوی شرایط تورمی فعلی نیست. وی اذعان دارد که بیمه سینا به دنبال راهکاری جهت راه اندازی صندوق سرمایه گذاری است.


در ادامه شیرکانی نیز اظهار دارد که بیمه مرکزی به دنبال طراحی بیمه نامه هایی است که نرخ های ثابت نداشته باشند وبازدهی آنها به دنبال سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایجاد شود. مثلا صندوق هایی که در طلا یا اوراق و ... سرمایه گذاری می کنند.

وی با بیان اینکه در بیمه های عمر فعلی سرمایه گذاری از پیش تعیین شده داریم ، اذعان دارد که در مدل جدید افرادی که قدرت پذیرش ریسک در محدوده های کم، متوسط و یا زیاد را دارند، می توانند بیمه نامه های مختلف با بازدهی متفاوت خریداری کنند .

شیرکانی اذعان دارد که این سازوکار نیاز به نرم افزار، آیین نامه و نیروی انسانی دارد که در شرایط فعلی مهیا نیست. در شرایط فعلی شرکت های بیمه باید بخش های سرمایه گذاری خود را تقویت کنند تا بتوانند پاسخ گوی نیازها باشند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود