امروز: جمعه، 28 تیر 1398
08/12 1397

 گروه سایبان - بیمه دولتی آلمان موسوم به "هرمس" صادرات سالانه کالاهای شرکت‌های این کشور به ایران را از سال ۲۰۱۶ تا سقف یک میلیارد یورو تضمین کرده است.

وزارت اقتصاد آلمان  اعلام کرد که معاملات اقتصادی ۵۸ قرارداد شرکت‌های آلمانی با ایران تا سقف ۹۱۱ میلیون یورو از طریق بیمه صادرات آلمان موسوم به "هرمس" تضمین شده‌اند.

واکنش اتحادیه اروپا، بریتانیا، آلمان و فرانسه به تحریم‌ها

برمبنای این خبر سطح معاملات تجاری آلمان با ایران در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) ۱۷ درصد افزایش داشته و به سقف سه میلیاردو و ۴۰۰ میلیون یورو رسیده است. اما از آغاز سال جاری میلادی (۲۰۱۸) سطح معاملات تجاری کاهش یافته است.

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرده است که هنوز مشخص نیست تاثیر تحریم های آمریکا بر شرکت‌های آلمانی که با ایران همکاری می‌کنند، تا چه حد است. آنچه مشخص است این است که علاقمندی شرکت‌های آلمانی و مراکز بانکی این کشور نسبت به رابطه اقتصادی با ایران کاهش یافته است.


هرمس و تحریم‌ها

تحریم‌های مرحله دوم اقتصادی ایالات متحده آمریکا بخصوص در ارتباط با نفت و روابط بانکی ایران هستند.

کارفرماهای آلمانی از سال ۲۰۱۶ میلادی پس از اجرایی شدن تفاهم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بار دیگر از بیمه صادرات آلمان موسوم به "هرمس" برای معاملات اقتصادی خود با ایران بهره بردند.


هرمس با آغاز توافق هسته‌ای (برجام) برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرد. پوشش بیمه صادرات آلمان راهکاری است از سوی دولت آلمان تا در صورت پرداخت نشدن پول از سوی بدهکاران خارجی، از شرکت‌های آلمانی حمایت کند.

هرمس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات مالی با تمرکز اصلی در حوزه بیمه در جهان است. این شرکت انواع خدمات بیمه را ارائه می‌دهد و در بسیاری از کشورهای جهان فعالیت می‌کند.

وزارت اقتصاد آلمان پیش از این اعلام کرده بود ایران حدود ۵۰۰ میلیون یورو (۵۶۷ میلیون دلار) به این کشور بدهی دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرده بود که ایران بدهی‌های قبلی مربوط به ضمانت‌های هرمس را تسویه کرده است.
 

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود