امروز: دوشنبه، 31 تیر 1398
05/26 1397


گروه سايبان- هادي دستباز از پايه گذاران بيمه كارآفرين در خصوص وضعيت امروز اين شركت اينگونه اظهار نظر كرد: در بین مدیران دولتی که از شرکت های بیمه دولتی سکان دار هدایت شرکت های بخش خصوصی شده‌اند موفق ترین آنان آقایان ضمیری ، ضرابی و غلامی هستند. 

 نگاهی به پیشینه شرکت های خصوصی بکنید. بسیاری از مدیران دولتی که از ابتدا وارد این شرکت ها شده اند آن شرکت ها را یا به صورت ورشکسته و با نیمه ورشکسته تحویل مدیر بعدی داده‌اند . بیمه سینا ، دی ، نوین ، میهن و... از این دسته شرکت ها هستنند.

کار آفرین هنوز یکی از شرکت های بیمه بسیار خوب بازار ایران است و سهامداران که سهام داران مشترک بانک و بیمه هستتند ترجیح دادند که بیمه را فدای بانک کنند. 

ترجیح دادند که اشتباه خود در سرمایه گزاری را گردن مدیر عامل بگذارند. ترجیح دادند که سهام بانک را که از محل ذخیره ریاضی بیمه گزاران خریده شده بود را نگاه دارند تا سهام بانک کاهش نیابد.برای توجیه این عمل نیاز به یک تغییر مدیریتی بود که گناه سرمایه گذاری را به او منتقل کنند. 

بیمه کار آفرین در عملیات بیمه ای خود در بیمه اموال و اشخاص سود آور بوده بنابراین این که میگویند سهام داران ناراضی هستند درست است از عمل کرد خود در سرمایه گذاری ناراضی هستند . اصولا سهام داران مدیر عاملی مطیع و سر به راه می خواهند که آقاي ضرابی که من در ۳۰ سال گذشته و شاید بیشتر از سال ۱۳۶۴ که در بیمه البرز با ایشان آشنایی نزدیک پیدا کردم ، دارای این خصلت نبوده و نیست و آن چه به صلاح سهام داران جز است می خواهد انجام دهد و منافع پرسنل شرکت و بیمه گذاران را حفظ کند.

آقای ضرابی مدیری توانا و دارای استقلال رای در مدیریت و زیر بار دخالت روز مره هیات مدیره نمی رود زیرا مدیر عامل بالا ترین مقام اجرایی شرکت است تا زمانی که هست و هیات مدیره نقش راهبردی و سیاست گذاری را دارد آن هم ترسیم برنامه کلان شرکت.

این تغییر مدیریتی صرفا تغییری برای پوشاندن قصور و عیوبی است که آقای ضرابی در آن مسولیتی ندارد.
برای بیمه کار آفرین متاسفم و اگر عمری بود در همین ستون نقد عمل کرد مدیران عامل جدید را خواهم نوشت که چه به روز این شرکت خواهند آورد .

 

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود