امروز: چهارشنبه، 1 اسفند 1397
04/13 1397گروه سایبان - رئیس کل بیمه مرکزی پیش از رفتن یکی دیگر از قراردادهای همکاری را امضا کرده است و آنهم بحث همکاری های اتکایی با روسها است. هرچند که روسها در برخی موارد ثابت کرده اند که شرکای قابل اطمینانی نیستند اما با توجه به موضوع تحریم ها باردیگر یکی از نزدیکان اقتصادی ما خواهند بود .


بازار بیمه های اتکایی کشور بازارمحدودی است و بیمه مرکزی و بیمه ایران نقش غیرقابل انکاری در این بازار دارند و حالا سفیر آینده چین قبل از رفتن، با روسها هم قرارداد همکاری امضا می کند و نشان می دهد که نیم نگاهی نیز به این بازار دارد.


بر این اساس ظهر امروز، با حضور دکتر همتی و نیکولای گلوشین، رئیس کل شرکت بیمه اتکایی روسیه، تفاهم نامه همکاری میان بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران و شرکت ملی بیمه اتکایی روسیه در زمینه بیمه های اتکایی امضاء شده است.


عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: پرداختن به نقش مهم بیمه و بیمه اتکایی در تقویت تجارت خارجی و فرامنطقه ای، توسعه اقتصادی و اتحاد و یکپارچگی اجتماعی دو کشور ایران و روسیه از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.


وی افزود: تاکید بر ضرورت ارتقاء همکاری های فنی و تخصصی اتکایی، هماهنگ و یکنواخت سازی بیمه نامه های اتکایی دارای اولویت زیاد، در چهارچوب قوانين و مقررات ملي هريك از دو كشور، به عنوان بخشی از مناسبات فیمابین طرفهای تفاهم نامه به شمار می آید که نیازمند تعامل و اطمینان گسترده طرفین تفاهم نامه است.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه هر یک از طرفین باید زمينه حضور و فعاليت عاملین بيمه گری خود در بازارهاي بيمه طرف ديگر را در چارچوب قوانين و مقررات جاري بيمه و بیمه اتکایی هريك از دو كشور از طريق همکاری و مشاركت با سایر شركت‌هاي بيمه‌ و اتکایی فراهم ‌آورند.


همتی تبادل دانش و تجارب را از دیگر مهمترین بندهای این تفاهم نامه دانست و گفت: مقرر شد  هریک از طرفین در زمینه های بیمه اتکایی و حاکمیت شرکتی برای بیمه گران اتکایی، مدیریت ریسک و انواع تکنیک های کاهش ریسک، کاربرد فناوری اطلاعات در زمینه بیمه اتکایی، تشویق آموزش و ارتقاء سطح مهارت اکچوئریها، ارزیابی خسارت، روش های سرمایه گذاری منابع و ذخایر دانش و تجربیات خود را به نحو مقتضی به طرف مقابل انتقال و آموزش دهند.


وی افزود: در همین راستا و به منظور ارتقاء دانش فني و تخصصي كارشناسان اداري و متخصصين بيمه اتکایی، طرفین با برگزاري سمينارهای هم انديشي‌ها، دوره‌هاي تخصصي و كارگاه‌هاي آموزشي با اعزام كارشناسان موافقت کردند.


همچنین بر اساس این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند جهت واگذاري و قبولي بيمه‌هاي اتكايي به منظور توسعه تبادلات متقابل اتکایی، بطور دو جانبه همکاری نمایند و هر یک گسترش فعالیت های مرتبط با منافع متقابل را تسهیل کند و به منظور ارائه پوشش اتکایی برای ریسک های پیشنهادی از طریق قراردادهای اتکایی، همکاری کنند.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه در ۹ ماده تنظیم  و از تاریخ امضاء طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود