امروز: چهارشنبه، 1 اسفند 1397
04/9 1397


گروه سایبان - بیمه گذاران برای افزایش سرمایه بیمه نامه های خود هشیار باشند.

به گزارش رازپول، صنعت بیمه نیز از افزایش قیمت اجناس و ارز در بازار فعلی متاثر شده است. هرچند که شرکت های بیمه فروشنده خدمات در بازار به حساب می آیند اما تغییرات قیمت بر این صنعت هم تاثیر دارد .

در روزهای گذشته با افت ارزش ریال قیمت کالا و خدمات تغییراتی داشته است و افزایش قیمت در کلیه بخش ها در روزهای اخیر لزوم مرور ماده 10 قانون بیمه را دو چندان می کند. ماده 10 قانون بیمه ، ماده ای است که در مورد سرمایه بیمه نامه ها مواردی را عنوان می کند.


هرچند که اخیرا برخی شرکت های بیمه در اطلاعیه هایی لزوم افزایش سرمایه بیمه نامه ها را به نمایندگان گوشزد کرده اند اما در برابر سکوت سایرین و البته نهاد ناظر در این خصوص لازم است تا بار دیگر این ماده قانونی را مرور کنیم.

در این ماده آمده است : درصورتي كه مالي به كمتر از قيمت واقعي بيمه شده باشد بيمه گر فقط به تناسب مبلغي كه بيمه كرده است با قيمت واقعي مال مسوول خسارت خواهد بود.

بنابراین بیمه گذارانی که نسبت به خرید بیمه های آتش سوزی، بدنه خودرو و ... اقدام کرده اند لازم است تا سرمایه بیمه نامه های خود را افزایش دهند.

ماده ۹ همین قانون اذعان دارد که در صورتي كه مالي به كمتر از قيمت بيمه شده باشد نسبت به بقيه قيمت مي توان آن را بيمه نمود دراين صورت هريك از بيمه گران به نسبت مبلغي از مال كه بيمه كرده است مسئول خواهد بود.

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود