امروز: یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398
03/23 1397

گروه سایبان - گروه مالی ملت سيد محمدرضا ميري لواساني را جایگزین محمدرضا تقوايي در هیات مدیره بیمه البرز کرده است که البته با حاشیه هایی همراه بوده است .

در گفت و گوی خبرنگار ما با لواسانی که این روزها از سوی برخی کانال های خبری مطرح می شود صلاحیتش از سوی بیمه مرکزی رد شده است عنوان شد که نامبرده هنوز به بیمه مرکزی معرفی نشده و مدارکش در سنهاب بارگذاری نشده است ! او در پاسخ به این موضوع که آیا بیمه مرکزی احراز صلاحیت شما را بررسی کرده است صراحتا اعلام می کند که یکشنبه بعد از تعطیلات مدارکش به بیمه مرکزی ارسال و در سنهاب بارگذاری می شود .وی اذعان می کند که پس از بارگذاری مدارک در سنهاب به بیمه مرکزی جهت انجام مصاحبه تخصصی دعوت خواهد شد .


لواسانی دانش آموخته کارشناسی عمران سازه های دریایی است و تحصیلات این دوره تا کسب دکترای ارزیابی ریسک های دریایی در مدت 7 سال در انگلستان به پایان برده و مدتی هم در لویدز لندن همکاری داشته است و پیش از این مشاور شرکت ملی نفت بوده است و با همت او برای نخستین بار در کشور رشته کارشناسی ارشد با گرایش مدیریت ریسک با موافقت وزارت علوم دانشجو پذیرفت.او دارای مدرک تحصیلی فوق دکترای مدیریت ریسک بیمه در دریا است .

وی پیش از این سه سال مشاور شرکت ملی نفت در حوزه بیمه بوده و هفت سال نیز مدیریت یک شرکت خدمات بیمه ای وابسته به بیمه ایران را نیز برعهده داشته است .

او معتقد است یکی اینکه همراه با افزایش تعداد پالایشگاه ها تعداد حوادث آن افزایش یافته نشان از نبود مدیریت ریسک است و یکی از دلایلیش این است که در ارزیابی ریسک صنایع به اصطلاح جزیره ای کار شده و هر مدیری بر اساس سلایق شخصی اش تصمیم گرفته است .

او معتقد است رقابت ها در صنعت بیمه کشور ناسالم است .گاهی بعضی از ریسک ها به وسیله شرکت های بیمه قابل پوشش نیست و شرکت ها سعی می کنند ریسک ها را به سایر شرکت ها واگذار کنند.او معتقد است سیستم های هوشمند در ارزیابی ریسک ها باید جایگزین نیروی انسانی شود تا افراد سلیقه ای عمل نکنند.


مدارک و فرآیند تائیدیه صلاحیت کارکنان کلیدی شرکت های به قرار زیر است:


 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود