امروز: پنجشنبه، 27 دی 1397
02/26 1397

گروه سایبان - چهار سال از زمانی که علی جباری به صندوق تامین خسارت های بدنی آمده است گذشته است و حالا که اساسنامه جدید صندوق تدوین شده است باید دید آیا او برای دوره بعدی هم تصدی این پست را بر عهده خواهد داشت ؟

پس از ماه ها بحث و تبادل نظر در هيئت نظارت صندوق، اساسنامه در راستاي قانون بيمه شخص ثالث مصوب 1395تدوين و به تصويب هيئت وزيران رسيد.

در اين اساسنامه موضوع فعاليت و تعهدات صندوق، مدت فعاليت صندوق، ارکان، اعضا و وظايف  مجمع و هيئت نظارت بصورت کامل تشريح و تنظيم شده است و با تدوين اين اساسنامه صندوق داراي يك ماهيت جديد و مشخص در پيگيري مأموريت هاي گسترده، آمده در قانون جديد عمل خواهد كرد.

این اساسنامه در 25 ماده تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است و در ماده 10 آن آمده است که مدیر صندوق به پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی و تصویب مجمع عمومی انتخاب و با حکم رئیس مجمع عمومی برای 4 سال انتخاب می شود و انتخاب مجدد او برای یک دوره  امکان پذیر است .

بر این اساس علی جباری که در اردیبهشت سال 93 و با حکم محمد ابراهیم امین به عنوان مدیرعامل صندوق تعیین شده است دوره 4 ساله اول را طی کرده  و باید منتظر ماند و دید برای دوره بعدی هم انتخاب می شود؟

یک مقام آگاه در این زمینه به خبرنگار ما می گوید که احتمال ابقا مجدد جباری در مسئولیت مدیریت وجود دارد هرچند که هنوز در این خصوص رسما تصمیم گیری نشده است .

در ماده 5 اساسنامه در خصوص ارکان صندوق توضیحاتی داده شده و در ماده 6 اعضای مجمع عمومی متشکل از وزرای اقتصاد، تعاون،دادگستری، صنعت عضو هستند و البته رئیس کل بیمه مرکزی و دادستان (بدون رای) نیز عضویت دارند . البته از نمایندگان مجلس هم در جلسه بدون حق رای حضور دارند و مدیر صندوق نیز به عنوان دبیر و بدون حق رای عضو مجمع عمومی است .
عزل و نصب مدیر صندوق نیز مطابق بند ر ماده 7 همین قانون در اختیار مجمع است.

علي جباري از مدیران بیمه ایران است .
وی دارای دکتراي مديريت است و مسئولیت های زیر را دارا بوده است :

کارشناس فني شعبه فاطمي شرکت سهامي بيمه ايران
معاون اداره حسابداري شعبه ممتاز آزادي شرکت سهامي بيمه ايران
معاون اداره امور شرکتهاي مجتمع مطهري شرکت سهامي بيمه ايران
رئيس اداره کل اداري ومالي مجتمع 15 آبان شرکت سهامي بيمه ايران
رئيس کميته امور اداري ، عضو کميته پژوهشي و ... شرکت سهامي بيمه ايران
عضو هيأت مديره انجمن کارشناسان صنعت بيمه کشور
عضو هيأت مديره شرکت سرمايه گذاري صنعت بيمه کشور
عضو و نايب رئيس هيأت مديره شرکت گسترش سرمايه گذاري سبا
مديرتعالي سازماني شرکت سهامي بيمه ايران
معاون مديربرنامه و بودجه شرکت سهامي بيمه ايران
مديربرنامه و بودجه شرکت سهامي بيمه ايران
معاون اداري ومالي مديرعامل شرکت سهامي بيمه ايران
عضو موظف هيأت مديره و معاون اداري و مالي شرکت سهامي بيمه ايراناساسنامه این صندوق برای مطالعه asas.pdf [حجم: 757.35 کیلوبایت] (تعداد دانلود: 5)
مشاهده آنلاین فایل: asas.pdf موجود است

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود