امروز: پنجشنبه، 1 فروردین 1398
02/16 1397

گروه سایبان - مدیرعامل بیمه معلم می گوید که ضریب خسارت بیمه حوادث دانش آموزی بیش از 90 درصد است و اجرای طرح تحصیل بدون آسیب و ایفای تعهدات مسئولیت های اجتماعی در حوزه دانش آموزی با اقدامات پیشگیرانه در بیمه معلم سعی دارد که حوادث این حوزه را کاهش دهد.

 

محمد ابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم با اشاره به اینکه سالانه بیش از 600 سانحه در هر مدرسه برای دانش آموزان  ایران، هنگام بازی و ورزش اتفاق می افتد و بسیاری از مدارس ایران زمین‌های بازی استاندارد ندارند و همین امر باعث می‌شود زنگ ورزش، گاهی تلخ و دردناک باشدگفت : بیمه معلم در طرح «تحصیل بدون آسیب» زمین‌های بازی را با چمن برای مدارس پسرانه و گرانول برای مدارس دخترانه تجهیز و نوسازی می‌کند تا کودکان کمتری آسیب ببینند. به گفته وی در این طرح 390 مدرسه دخترانه و پسرانه در سراسر کشور تجهیز خواهند شد. به گفته وی تجهیز 190 زمین بستکبال از دیگر برنامه های این شرکت است.


وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص اینکه بیمه حوادث دانش آموزی نزد بیمه معلم است و اجرای مسئولیت های اجتماعی با این شیوه چقدر در این زمینه کمک خواهد کرد ؟افزود که بحث پیشگیری از حوادث در مدارس از جمله مواردی است که هیات مدیره بیمه معلم مورد بررسی قرار داده است چراکه کنترل شرایط می تواند ضریب خسارت بیمه معلم را نیز کاهش دهد .اما رویکرد دیگر بیمه معلم به جهت ضریب نفوذ پایین صنعت بیمه گسترش فرهنگ بیمه ای در مدارس است که می تواند از سطوح پایین آموزشی آغاز شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پرتفوی 1215 میلیارد تومانی این شرکت در سال گذشته اشاره کرد و اذعان داشت که برنامه 5 ساله استراتژیک بیمه معلم در سال جاری تدوین شده و قرار است این شرکت در پایان برنامه جزء 5 شرکت بیمه ای برتر کشور باشد.


تحسیری با اشاره به برنامه افزایش سرمایه این شرکت به 300 میلیارد تومان به برنامه ورود به فرابورس در سال جاری اشاره کرد و اذعان داشت که بیمه معلم تا دوماه آینده در فرابورس خواهد بود.


مدیرعامل بیمه معلم توجه و اعتماد متقابل مشتریان را از جمله کدهای رفتاری عنوان کرد که در آینده می تواند بازار خوبی را برای بیمه معلم فراهم آورد .

وی با اشاره به اینکه سرمایش و گرمایش 280 مدرسه در مناطق محروم نیز در دست اقدام قرار دارد گفت در سال 96 ضریب خسارت حوادث دانش آموزی به بیش از 90 درصد رسیده است و از 500 میلیارد تومان حق بیمه این رشته ، شرکت بیش از 400 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است .


تحسیری در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص اینکه با توجه به ضریب بالای خسارت این رشته آیا در خصوص افزایش حق بیمه حوادث دانش آموزی در سال آتی تحصیلی با آموزش و پرورش مذاکراتی داشته اید عنوان کرد که بحث افزایش 10 تا 20 درصدی حق بیمه مطرح است اما در ازای این افزایش تعهدات شرکت نیز افزایش خواهد داشت و مسلما افزایش حق بیمه به جهت ایفای بهتر تعهدات خواهد بود .


مهزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح بیمه مسئولیت 33 هزار مربی تربیت بدنی با مشارکت بیمه معلم در آینده ای نزدیک گفت که اجرای این ظرح می تواند به شکوفایی نظام ورزشی و سلامت در آموزش و پرورش کمک کند. وی با اشاره به اینکه امروز 13 هزار دانش آموز، 107 هزار مدرسه و 33 هزار مربی تربیت بدنی متخصص در کشور وجود دارد از سایر شرکت های بیمه ای و غیر بیمه ای دعوت کرد که در حوزه ایفای مسئولیت های اجتماعی در مدارس کشور حضور داشته باشند.

در این جلسه مجاوری مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز با حمایت از بیمه معلم از سایر برندها دعوت کرد که مشارکت خود را در نظام آموزشی کشور افزایش دهند تا تحصیل بدون آسیب در همه نقاط کشور اجرایی شود .


وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص اینکه با توجه به رابطه سهام داری بیمه معلم و آموزش و پرورش و حمایت همه جانبه مسئولیت این وزارت خانه از بیمه معلم چرا از تمرکز بزرگترین قرارداد دراین حوزه یعنی قرارداد بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان در بیمه معلم حمایت نمی شود گفت که قراردادهای بزرگ تابع قانون و مقرراتی است و اجرای درمان تکمیلی فرهنگیان به عنوان یک قرارداد بزرگ با مناقصه همراه است .


وی اضافه کرد که شخصا معتقدم تا زمانی که آموزش و پرورش در زمینه بیمه ها پراکنده عمل می کند نمی تواند پکیج مناسبی دریافت کند و در این زمینه در حال چاره اندیشی و ایجاد راهکارهای قانونی در معاونت پشتیبانی بانک و بیمه وزارت خانه هستیم و امیدواریم به دستاوردهای مطلوبی در این زمینه برسیم.لازم به اشاره است

با هر 200 حمایت، یک زمین بازی در مدرسه برای کودکان تجهیز می‌شود.

نام شما روی یک پلاک ثبت و این پلاک در کنار زمین بازی کودکان در مدرسه نصب می‌شود.

 ده نفر از شما به قید قرعه برنده یک سال بیمه عمر و سرمایه‌گذاری (به مبلغ ده میلیون ریال) می‌شوید.برای مشارکت از طریق لینک زیر اقدام کنید.
http://school.mic.co.ir?User=2988

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود