امروز: پنجشنبه، 27 دی 1397
02/3 1397


گروه بازارپول- درخصوص ابهامات مطرح شده از سوی تنی چند از نمایندگان شرکت بیمه تعاون در خصوص قرارداد نمایندگی می بایست به این نکته اشاره کرد که کلیه مفاد و بندهای قرارداد مذکور نه تنها منطبق با مواد آیین نامه 75 مصوب شورای عالی بیمه می باشد بلکه منطق اکثر موارد برگرفته از مفاد آیین نامه ذکر شده می باشد.


شبکه فروش و نیروی انسانی شرکت به قدری دارای اهمیت می باشد که این مدیریت حتی در پاسخ به ابهامات اعلامی چند تن از نمایندگان آمادگی خود جهت ملاقات حضوری ، صرف وقت کافی در جهت شفافیت و روشن شدن مفاد قرارداد با حضور مدیریت ارشد شرکت را به ایشان اعلام نموده است و تاکنون علی رغم مباحث مطروحه در فضای مجازی هیچ درخواستی از سوی هیچ یک از نمایندگان معنونه دائر بر اعلام موارد دارای ابهام به این مدیریت واصل نشده است که این بیانگر شفافیت شرکت در این خصوص می باشد.


 طبق اطلاعیه درج شده در گروه نمایندگان بیمه تعاون ، مدیریت امور شعب و نمایندگان آماده پاسخگویی کامل به نمایندگان بوده و هست . 


نکته ای که می بایست به آن اشاره کرد این است که در یکی از اخبار منتشره کسر 10% تضمین حسن انجام کار از محل کارمزد نماینده مطرح گردیده است که صرف نظر از اینکه کسر مبلغ از دستمزد به عنوان تضمین حسن انجام کار در نظام حقوقی ایران و عرف قراردادهای حقوقی وجود دارد ، از طرفی وفق ماده 12 آیین نامه 75  نیز سپرده تضامین توسط نمایندگان از وظایف غیرقابل انکار ایشان می باشد که نوع و میزان آن را شرکت های بیمه تعیین می نمایند.

در همین راستا و به جهت اینکه اهم برنامه های بیمه تعاون ، توسعه شبکه فروش خود می باشد لذا کسر سپرده  10%  را تا سقف تعیین شده توسط مدیران شرکت در هر دوره بعنوان تضمین قرارداد نمایندگی ایشان در نظر گرفته است. این سپرده نیز  تحت عنوان اعتبار جهت تسویه حق بیمه در اختیار خود نماینده قرار خواهد گرفت. 

بدیهی است که طبق شرایط مندرج در آیین نامه ۷۵ سپرده ذکر شده در زمان خود نیز قابل استرداد می باشد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود