امروز: شنبه، 24 آذر 1397
12/23 1396


گروه سایبان - مدیرعامل بیمه ایران در واکنش به قطع همکاری با استارت آپ های بیمه ای در پاسخ به خبرنگار ما گفت که این استارت آپ ها فضای فروش بیمه شخص ثالث را دچار ناآرامی و بی نظمی کردند و به همین دلیل مدیر بیمه های اتومبیل دستور قطع همکاری داده است .

 محسن پورکیانی در پاسخ به این پرسش که حرکت و همکاری با این استارت آپ ها ناگزیر است و جامعه این مطالبه را از شرکتهای بیمه دارد اذعان کرد که ممکن است این موضوع در آینده مورد بازنگری قرار گیرد اما فعلا دستور قطع همکاری داده ایم.

مدیرعامل بیمه ایران از زیان انباشته ۳۴۰۰ میلیارد تومانی بیمه ایران خبر داد و گفت: طلب این شرکت از بنیاد شهید بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی در نشست خبری صبح امروز اظهار داشت: هیات مدیره بیمه ایران امسال به لحاظ مالی سال سختی را پشت سر گذاشت. از گذشته ۳۴۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته برای شرکت به ارث مانده است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های ما در سال جاری حذف پرتفوهای زیان ده و جبران آن از طریق جذب پرتفوهای سودده بود.

پور کیانی افزود: بر همین اساس در شهریور ماه پرتفوی بنیاد شهید را به بیمه دی واگذار کردیم.

وی گفت: هم اکنون بنیاد شهید بابت پوشش بیمه خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان ۱۸۰۰ میلیارد تومان از بنیاد طلبکار است.

به گفته مدیرعامل بیمه ایران، پرتفوی بیمه درمان شرکت با این واگذاری ۵۸ درصد منفی شد اما در دی ماه فروش شرکت یک درصد و هم اکنون ۵ درصد مثبت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد سال آینده بتوانند برای بیمه ایران وضعیت بهتری را رقم بزنند.

پورکیانی یادآور شد: زیان انباشته بیمه ایران طی ۱۲ سال به وجود آمده است و اگر افزایش سرمایه شرکت صورت نگیرد مستهلک شدن آن ۷۲ سال به طول خواهد انجامید.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود