امروز: سه شنبه، 2 بهمن 1397
12/6 1396گروه سایبان - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از برگزاری جلسه بررسی سانحه سانچی در دوشنبه هفته آینده در چین خبر داد.

 هادی حق شناس در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی ارگان های دریایی در بندرعباس در جمع خبرنگاران درباره آخرین خبرها درباره بررسی سانحه نفتکش ایرانی سانچی گفت: در حال حاضر جلسات مربوط به بررسی این واقعه در تهران برگزار شد که آخرین جلسه آن دوشنبه هفته گذشته با حضور کارشناسان کشورهای ذینفع بود، دوشنبه هفته آینده نیز جلسه بررسی این سانحه در کشور چین با حضور کشورهای ایران، پاناما، چین و هنگ کنگ برگزار می شود که از سازمان بنادر و دریانوردی دو تن از کارشناسان در این جلسه حضور خواهند داشت.


وی ابراز امیدواری کرد: تا چند هفته آینده گزارش مستندی درباره علت سانحه تهیه شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: جعبه سیاه کشتی سانچی (VDR) کاملا سالم بوده و اطلاعات آن به طور کامل در جعبه سیاه وجود دارد.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره گردشگری دریایی اظهار داشت: در چند سال اخیر توجه زیادی به بحث ایمنی شناورهای مسافری داشته ایم که نتیجه آن نبود هیچ گونه حادثه دریایی در خصوص شناورهای مسافری در پنج سال اخیر است.

وی با اشاره به ورود سه شناور جدید به ناوگان مسافری هرمزگان اظهار داشت: هر یک از این شناورها ۱۵۰ نفر ظرفیت داشته و مجموعا تعداد صندلی های سفرهای دریایی در ایام نوروز به ۵ هزار صندلی افزایش خواهد یافت. 


حق شناس نحوه فروش بلیت سفرهای دریایی ایام نوروز را سه روش اینترنتی، حضور و خرید از پایانه های یکی از بانک های خصوصی عنوان و اظهار کرد:بیش از ۱۰۰ شناور در ایام نوروز جابجایی مسافران از بنادر هرمزگان به جزایر قشم، کیش، هرمز را انجام خواهند داد، همچنین شناورهای لندینگ کرافت برای جابجایی خودروی مسافران فعالیت ویژه ای دارند. در مجموع ۱۰ هزار صندلی برای ایام نوروز فراهم خواهد شد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود