امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397
11/21 1396


گروه سایبان - این شرکت بیمه بهانه خرید ساختمان را حضور فعال در بازار بیمه کشور و ایجاد تعامل مناسب با سایر شرکت های بیمه و نیز به منظور تهیه فضای مناسب اداری عنوان کرده است و اذعان دارد که در مرداد ماه امسال یک ساختمان به صورت اجاره به شرط تملیک در خیابان وزراء تهران خریداری کرده است .

عطایی مدیرعامل بیمه حافظ اذعان دارد که  بر اساس قرارداد منعقد شده ساختمان اجاره شده آن به قیمت 27 میلیارد و 200 میلیون تومان کارشناسی شده که مبلغ 25 میلیارد تومان به عنوان کل مبلغ قرارداد لحاظ شده است که با شرط اجاره به شرط تملیک و به صورت بلند مدت و با اقساط 20 ماهه قرارداد فوق منعقد شده است . شایان ذکر است ساختمان خیابان صبر این شرکت در منطقه ظفر نیز ظاهرا به عنوان پیش پرداخت  با مبلغ 5 میلیارد تومان به فروشنده واگذار شده است .


بیمه حافظ که با سرمایه 6 میلیارد و 100 میلیون تومانی فعالیت دارد اذعان کرده است که ساختمانی در خیابان وزراء تهران خریداری کرده که ارزش آن به  27 میلیارد تومان می رسدو این رقم نه تنها تناسبی با سرمایه ندارد بلکه چند برابر سرمایه است!

بنابراین شرکتی که در مناطق آزاد به ثبت رسیده و مقر اصلی فعالیتش در کیش است با چنین سرمایه گذاری ای در سرزمین اصلی به یکی از سوژه های خبری تبدیل شده پراکه بیش از 9 میلیارد تومان ذخیره خسارت معوق دارد و بالغ بر 4 میلیارد تومان حساب پرداختنی و جمعا بالغ بر 13میلیارد تومان برای این دو سرفصل تعهد دارد و مشخص نیست که با چه رویکردی به خرید دارایی برای صاحبان سهام اقدام کرده است ؟
نکته دیگر زیان انباشته 7 میلیارد تومان این شرکت است که از سرمایه جلو زده و خسارت های معوق نیز بیش از سرمایه فعلی شرکت است .

 بیمه حافظ که درقالب شرکت سهامی عام در تاریخ 17/اردیبهشت/1381 پس از طی روند قانونی، به‌عنوان نخستین شرکت بیمه خصوصی با تمرکز فعالیت در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد کیش و با هدف ایجاد آرامش‌ِخاطر، تأمین خواسته‌ها و نیازهای مشتریان بازار بیمه و جلب رضایت آنها فعالیت خود را آغاز‌کرده است معلوم نیست که ساختمان میلیاردی در تهران را به چه منظور خریداری کرده است ؟
با چنین عملکردی آیا می توان این شرکت را موفق دانست؟

این شرکت در معرفی خود آورده است «شرکت بیمه حافظ» با استفاده از ابزارهای انتقال ریسک ازطریق کارگزاران معتبر بین‌المللی و شرکت‌های اتکاییِ تراز‌ِاوّل جهان و منطقه که سهم عمده‌ای در بیمه‌های مهندسی، پیمانکاری و انرژی در تمام مناطق دنیا ازجمله ایران دارند و با بهره‌گیری از کارشناسان و مشاوران خبره صنعت بیمه کشور موفق‌شد در مدت کوتاهی علاوه‌بر فعالیت‌های عادی بیمه‌گری خود در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در تمام رشته‌های متداول بیمه، تعدادی از پروژه‌های کلیدی را نیز بیمه‌کند. بدیهی است نیل به این اهداف و موفقیت‌ها ممکن نبوده مگر به‌واسطه قابلیت‌های فنی، علمی و تجربیات سال‌های طولانی کارشناسی در شرکت‌های بیمه و تماس دائم با شرکت‌های بیمه اتکاییِ بین‌المللی که به‌واقع سرمایه واقعی یک شرکت بیمه هستند و این مهم همیشه در «شرکت بیمه حافظ» از اولویت برخوردار بوده‌است.

بر این اساس توانگری مالی 5 بیمه حافظ در سال 96 یکی از حساس ترین موارد در خصوص این شرکت است .

بر اساس ضوابط آیین نامه ای اگر شرکتی در این سطح قرار بگیرد بیمه مرکزی می تواند فعالیت آن را در یک یا چند رشته بیمه ای تعلیق یا ابطال کند. در ضوابط توانگری سطح 4 آمده که شرکت های بیمه در این سطح باید سرمایه گذاری در بخش های کم بازده را نیز متوقف کنند.

نگاهی به پرتفوی 6 ماهه این شرکت نشان می دهد که بخش قابل توجهی از بیمه نامه های صادره شرکت به رشته اتومبیل تعلق دارد و پس از آن درمان سهم قابل توجهی دارد .

این شرکت اذعان دارد که با‌توجه‌به ثبت «شرکت بیمه حافظ» (سهامی عام) در منطقه آزاد کیش و بهره‌مندی از معافیت‌های قانونی مختلف، این شرکت قادر است علاوه‌بر ارائه خدمات با مطلوبیت قابل‌ِقبول و متعالی، ضمن تأمین انتظارات بیمه‌گذاران حقوقی و حقیقی با‌توجه‌به سرمایه مالی و توان برخورداری از فعالیت‌های اتکایی با سایر بیمه‌گران داخلی و خارجی، دامنه پوشش خدماتی خود را گسترش‌دهد که موجبات جلب‌ِرضایت مردم را فراهم آورده‌است. 


رازپول آمادگی دارد که دلایل هیات مدیره را برای این خرید نیز منتشر کند.


 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود