امروز: شنبه، 24 آذر 1397
11/8 1396

 گروه سایبان - رفت و آمدهای مدیریتی در بیمه های خصوصی طبیعی است اما جابه جایی این تعداد از مدیران در یک شرکت خصوصی در مدتی کوتاه کم سابقه است .آیا زمزمه های مطرح شده در این خصوص صحت دارد و یا اتوبوس تغییرات توقف طولانی در ایستگاه رازی داشته است ؟

اطلاعات حسابرسی نشده از بیمه رازی نشان می دهد که مطالبات از نمایندگان و بیمه گذاران این شرکت در نه ماهه امسال بالغ بر 38درصد رشد کرده است .تا جایی که حق بیمه صادره این شرکت به 668 میلیارد تومان رسیده اما رازی 730 میلیارد تومان از نمایندگان و بیمه گذاران طلب دارد و مسلما برای آن باید ذخیره در نظر بگیرد .

هرچند که عملکرد بیمه رازی در انتهای صورت های مالی به زیان رسیده است اما این زیان ظاهرا در پی اصلاح ذخایر بوده که نیاز به اصلاح داشته است .

در این میان بررسی مغایرت های مدیریتی این شرکت با آنچه مقام ناظر به عنوان افراد دارای تائیدیه صلاحیت اعلام کرده است حائذ اهمیت است . بیمه مرکزی در آیین نامه 90 بر اخذ تائیدیه صلاحیت فنی و حرفه ای برخی کارکنان تاکید دارد اما ظاهرا تغییرات مدیریتی این شرکت کمی زمان بر شده است .

همزمان با حضور امراللهی در این شرکت بود که موج تغییرات کلید خورد . هرچند که اخبار غیر رسمی دلایل دیگری را برای این تغییرات مدیریتی عنوان کرده بود اما پالایش بیش از 15 پست سازمانی مدیریتی در یک شرکت بیمه در مدت زمانی کوتاه بی سابقه بوده است . 

تغییر و تحولات مدیریتی بیمه رازی اذعان دارد که ظاهرا در پی حضور تیم مدیریتی جدید علی اسکندری از مدیریت توسعه بازار، سیروس جاهد از مدیریت بیمه های اتومبیل، ضیاء الدین صادقیان از مدیریت امور شعب و نمایندگان، سیامک شمسایی از مدیریت بیمه های درمان، فرشید پور یوسفی از مدیریت فناوری اطلاعات، محمد ترابی از مدیریت بیمه های آتش سوزی، محمد باباکردی از مدیریت بیمه های مهندسی و مسئولیت،جعفری معاون بیمه های درمان، فتح اللهی رئیس شعبه کرج، بیرامی رئیس شعبه کرمانشاه، شاه آبادی رئیس شعبه ایلام،اردستانی مشاور مدیرعامل،مصطفی زحمتی معاون بیمه های اتومبیل، مهناز رضایی معاون مدیرامور شعب و نمایندگان از شرکت جدا شده اند.


در حالی که سایت بیمه مرکزی هنوز این افراد را به عنوان مدیران فنی شرکت دارای تائیدیه معرفی کرده است، برخی از این افراد در این مدت به شرکت های دیگری پیوسته و یا در برخی شرکت ها رفته و استعفا داده اندو یا به اذعان برخی مدت هاست که از بیمه رازی جداشده اند اما همچنان در سایت مقام ناظر به عنوان افراد دارای تائیدیه صلاحیت حضور دارند!

برخی اخبار غیر رسمی نیز از استعفای فرشید بخشی معاون فنی شرکت خبر می دهد که ظاهرا مورد تائید قرار نگرفته است .


اما رفت و آمدهای مدیریتی بیمه رازی در این مدت به این موارد ختم نمی شود.

ظاهرا به تازگی محمدغلامرضایی مدیر مطالعات راهبردی در این شرکت شده است و صادق صدیقی (از مدیران بیمه ایران) هم به عنوان مدیریت اتومبیل و سعیدبیژنی به عنوان مدیریت بیمه های درمانی، احمدرضاجرگویی به عنوان معاون فنی اموال(مشاور مدیرعامل بیمه سرمد و از مدیران قبلی بیمه البرز) و جعفر پوراسماعیلی به عنوان مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ،مالک فتاحی به عنوان مدیر امور شعب به این شرکت پیوسته اند. از علی قربانی هم به عنوان سرپرست مدیریت بازاریابی یاد می شود که پس از خداحافظی از بیمه آرمان به این شرکت پیوسته است. البته تلاش برای بررسی سوابق مدیریتی برخی از این مدیران در صنعت بیمه هم به جایی نرسید.

در این میان مهران رضوانی هم توانسته تائیدیه بیمه مرکزی را برای هیات مدیره این شرکت دریافت کند اما ظاهرا صلاحیت بهمن یزدخواستی که پیش از این رئیس هیات مدیره این شرکت بوده است مورد تائید بیمه مرکزی نیست.


 در حالی که صلاحیت او مورد تائیدنیست ، سومین مجمع فصلی مدیران ستادی و روسای شعب بیمه رازی با سخنرانی او  در خصوص اهداف و برنامه های سال جاری شرکت آغاز شده و در ادامه رؤسای شعب سراسر کشور به بیان مسائل و پیشنهادات خود پرداختند و نقطه نظرات خود را در جهت رسیدن بهتر به اهداف شرکت بیان کردند.ظاهرا پس از درج این خبر سایت بیمه مرکزی نسبت به اصلاح اقدام کرده است و نام یزدخواستی را به عنوان عضو هیات مدیره درج کرده است . تا پیش از این نامبرده نامش در بیمه مرکزی ذکر نشده بود .تصویر پیوست که در روز 8 بهمن ماه از سایت بیمه مرکزی تهیه شده صحت این مورد را تائید می کند اما ظاهرا نام وی دوباره به فهرست امید رازی بازگشته است .

نکته دیگر عدم حضور فرهاد خالقی است که پیش از این قائم مقام شرکت و عضو هیات مدیره بود و همچنان در سایت بیمه مرکزی مورد تائید است اما در سایت این شرکت نامش دیده نمی شود.

بیمه رازی به تازگی قرارداد ماهان را منعقد کرده است. قراردادی متشکل از تمامی رشته‌های بیمه‌ای مابین شرکت بیمه رازی با گروه هواپیمایی ماهان .

پیرو قرارداد همکاری منعقد شده بین این دو شرکت، بیمه رازی بیمه‌نامه‌های شرکت ماهان را در رشته‌های درمان، عمر، حوادث، اتومبیل، آتش‌سوزی، مسئولیت و هواپیما (بدنه و Loss of License) صادر خواهد کرد.


قراردادی که هر سال در میان شرکت های بیمه دست به دست می شود و در سال گذشته در بیمه پارسیان منعقد شده است.

از رویدادهای مهم دیگر این شرکت خسارت پرونده موسوم به رگ سفیداست .

شرکت اذعان دارد که طي قراردادي كه في مابين اين شركت و شركت ملي حفاري ايران منعقد شده است، خسارت حادثه آتش سوزي اخير توسط شركت بيمه رازي پس از تكميل پرونده پرداخت خواهد شد.

دكل فتح ٩٥ در نزديكي بندر هنديجان در منطقه رگ سفيد در استان خوزستان در روز يكشنبه ٧ آبان ماه دچار سانحه آتش سوزي شد.

گفتني است تنها دكل فتح ٩٥ تحت پوشش اين بيمه نامه مي باشد و چاه رگ سفید پوشش بیمه ای ندارد وبیمه نامه مذکور در قالب یک کنسرسیوم بیمه ای با راهبری و سهم ۴۰ درصد بیمه رازی صادر شده است.


 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود