امروز: یکشنبه، 6 آذر 1401
09/18 1396

گروه سایبان - همه کسانی که بیمه هستند حداقل یک‌بار در سال خسارت دریافت می‌کنند که اگر این خسارت دیر پرداخت شود یا این‌که درست بررسی نشود، آسیب بسیار بزرگی به برندینگ شرکت بیمه وارد می‌کند

امین شیرکانی، مدیرعامل بیمه سینا در یکی از پنل‌های تخصصی این همایش تحت عنوان «مدیریت ریسک و بیمه در حوزه سلامت» گفت: جنس ریسک بیمه‌نامه‌های درمان متفاوت با دیگر ریسک‌هاست و این قطعیت وجود دارد که حتی قبل از صدور خسارت را پرداخت کنیم. در واقع، جنس ریسک بیمه‌نامه‌های درمان شبیه ریسک آتش‌سوزی نیست که بتوان روی درآمد آن سرمایه‌گذاری کرد.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به «ریسک برندینگ» در حوزه درمان افزود: همه کسانی که بیمه هستند حداقل یک‌بار در سال خسارت دریافت می‌کنند که اگر این خسارت دیر پرداخت شود یا این‌که درست بررسی نشود، آسیب بسیار بزرگی به برندینگ شرکت بیمه وارد می‌کند.


همچنین، مدیرعامل بیمه سینا ضمن انتقاد از ریسک دخالت‌های دولت روی بیمه‌های درمان بیان کرد: اگر دولت با توجه به عرضه و تقاضا، قیمت و تعرفه‌های درمان را مشخص می‌کرد، هیچ‌گاه هزینه‌های درمان این‌قدر بالا نمی‌رفت. دولت باید نقطه تعادل خودش را مشخص می‌کرد که معمولا کمی کم‌تراز تقاضای بازار هست.

او با اشاره به ریسک فرانشیز بیمه‌نامه‌های درمان نیز گفت: در بازار اثبات شده است که تقاضا برای کالاهایی با قیمت صفر یا ناچیز بی‌نهایت است. بنابراین، ما بیمه‌گران باید روی تعیین فرانشیزها دقت داشته باشیم، چون بسیار روی خسارت‌ها تاثیرگذارند.

لازم به ذکر است که شناسایی، مدل‌سازی و مدیریت ریسک، روش‌های مالی و اکچوئری مدیریت ریسک، مدیریت ریسک فاجعه‌آمیز، سرمایه انسانی و توسعه مدیریت ریسک از دیگر محورهای مهم این همایش یک‌روزه بودند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود