امروز: سه شنبه، 16 آذر 1400
06/13 1395

گروه سایبان - مدیران عامل بیمه های مناطق آزاد در جلسه ای با رئیس کل بیمه مرکزی مشکلات خود را مطرح کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رازپول ، مدیران عامل بیمه های مناطق آزاد در جمعه گذشته در کیش جلسه ای با عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی داشتند .
ذر این جلسه که با حضور مدیران بیمه های مناطق آزاد برگزار شده است در خصوص مشکلات این شرکت ها در این مناطق مباحثی مطرح شده است . در همین زمینه یکی از مدیران شرکت های مناطق آزادی به خبرنگار ما گفت: رئیس کل در این جلسه مشکلات بیمه های مناطق آزاد را شنیدند و قرار شده است در جلسه ای با مدیران مناطق آزاد و بیمه مرکزی این موارد بررسی و راهکارهایی اندیشیده شود .

وی در خصوص مشکلات مطرح در این جلسه گفت: مباحث خصوصی سازی و آزادسازی و شعب بیمه های مناطق اصلی در این سرزمین باعث شده است که وجود بیمه های مناطق آزاد امروز غیر ضروری به نظر برسد .
این مدیر بیمه ای اذعان دارد که در سال های گذشته و در زمان تاسیس بیمه های مناطق آزاد این مباحث مطرح نبود و مشکلات بیمه های مناطق آزاد را در بن بست قرارداده است که با این شرایط وجود آنها ضروری نیست .
وی بیمه ایران معین رااز این مقوله مستثنی دانست و اذعان داشت باید تدبیر و راهکاری برای این شرکت ها اندیشیده شود چراکه بازاری برای این شرکت ها باقی نمانده است .
وی به بحث سرمایه شرکت های بیمه مناطق آزاد به عنوان یکی دیگر از معضلات نیز اشاره کرد . 


در اين جلسه مديران عامل شرکتهاي ايران معين – اميد- آسماري – حافظ و بيمه اتکايي امين حضور داشتند ، راهکارها و مشکلات بيمه هاي ثبت شده در مناطق آزاد توسط مديرعامل هر يک از شرکتها بيان شده است .نقاط ضعف و قوت آئين نامه مناطق آزاد و ويژه و نقطه نظرات سازمان منطقه آزاد کيش مفصل بحث گرديد و در اين جلسه رئيس کل بيمه مرکزي که خود اولين مجوز فعاليت بيمه هاي خصوصي در مناطق آزاد را صادر کرده بود توضيحاتي در مورد چگونگي تأسيس بيمه هاي خصوصي و قانون اداره مناطق آزاد ارائه کرده است. در نهايت مقرر گرديد بيمه مرکزي پس از بررسي کارشناسي به اقتضاي مشکلات هر يک از شرکتهاي بيمه تصميم لازم را اتخاذ کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود