امروز: چهارشنبه، 10 آذر 1400
07/14 1395

گروه سایبان - نمایندگان مجلس ارکان صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان و حدود وظایف و اختیارات آنها را تعیین کردند.

به گزارش پایگاه خبری رازپول ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه 14 مهرماه) پارلمان، به بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی پرداختند و ضمن اصلاح چند ماده از این لایحه، موادی را به آن الحاق کردند.

وکلای ملت با تصویب نخستین ماده الحاقی به لایحه مذکور مقرر کردند صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، موسسه عمومی غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است که طبق مقررات این قانون، قانون تجارت، اساسنامه مربوط و مقررات قانون تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه‌گری اداره می‌شود.

بهارستان نشینان در ماده الحاقی 2 ارکان صندوق و حدود وظایف و اختیارات هر یک را که در اساسنامه تعیین شد، مشخص کردند که به شرح ذیل است:

الف- هیئت امنای صندوق با حضور وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان رئیس هیئت امنا و وزاری کشور، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی، یکی از نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی به انتخاب مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان مدیرت بحران کشور، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس شورایعالی استان ها تشکیل شد.

ب - هیئت عامل صندوق متشکل از رئیس هیئت عامل و 4 عضو به عنوان معاونان رئیس می باشد. رئیس هیئت عامل با پیشنهاد مشترک رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و تأیید هیئت امنای صندوق تأیید و منصوب می‌شود. معاونان رئیس به پینشهاد رئیس هیئت عامل و صندوق و تأیید هیئت امنا تأیید و با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب می‌شوند. مدت تصدی اعضای هیئت عامل 4 سال است و انتخاب مجدد آنها بلامانع است.

پ- بازرس قانونی و حسابرس صندوق از بین سازمان حسابرسی و موسسات عضو جامعه حسابداران توسط هیأت امنا انتخاب می شوند.

در تبصره این ماده این الحاقی نیز مصوب شد که مأموریت های محوله مانع از نظارت دیوان محاسبات نخواهد شد

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود