امروز: چهارشنبه، 28 مهر 1400
04/3 1396

گروه سایبان - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت امکانات درمانی بخش دولتی تقویت شد، گفت: بیماران در این شرایط با انتخاب خود بخش خصوصی را برای دریافت خدمات انتخاب می کنند که این بخش نیاز به افزایش منطقی تعرفه ها دارد.


به گزارش ایران و جهان، سید تقی نوربخش در جلسه ای با حضور وزیر تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان بیمارستان های خصوصی کشور به موضوع افزایش تعرفه‌های پزشکی این بخش از درمان کشور اشاره کرد و گفت: این جلسه به درخواست بخش خصوصی و موافقت دکتر ربیعی انجام شد.

وی افزود: در تعیین افزایش تعرفه‌های پزشکی خدمات در بیمارستان‌های خصوصی، سقف افزایش تعرفه‌ها مصوب هیات دولت و اینکه بخش خصوصی صورت‌های مالی را برای بیماران نهایی کرده و بیماران این هزینه ها را از ابتدای سال پرداخت کرده اند و عقد قرارداد با بیمه های تکمیلی مورد توجه است.پیشنهاد ما در این زمینه ۶ تا ۷ درصد است.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخش خصوصی درمان مانند یک بنگاه وظیفه تولید سلامت را برعهده دارد، گفت: این بخش نهاده‌های تولیدی مانند هزینه های آب، برق، پرسنل، تجهیزات پزشکی، موادغذایی، استهلاک و... دارد که متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا می کند که طبیعتا باید برای خدمات درمانی نیز افزایش تعرفه ها منطقی باشد.


وی افزود: در تعیین تعرفه های پزشکی لازم است به مقولاتی مانند افزایش مالیات و دیه پزشکان توجه شود. همچنین بایستی موضوعاتی مانند افزایش حقوق و دستمزد نیروی انسانی، هزینه آب و برق و... مورد نظر باشند.

نوربخش با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت امکانات درمانی بخش دولتی تقویت شد، گفت: بیماران در این شرایط با انتخاب خود بخش خصوصی را برای دریافت خدمات انتخاب می کنند که این بخش نیاز به افزایش منطقی تعرفه ها دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه شایسته است بجای افزایش یا کاهش تعرفه ها به صورت مقطعی به کتاب رفرنس بین المللی استناد کنیم، افزود: کتاب ارزش خدمات سلامت نیاز به بازنگری دارد و تغییرات جدی در آن نسبت ها میان ارزش خدمات را دستخوش تغییر می کند لذا بهتر است بر کتاب ارزش نسبی خدمات پزشکی مبتنی بر کتاب مرجع بین المللی خدمات درمانی متکی باشیم.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی درمان کشور ۷ الی ۸ درصد تخت های کشور را در اختیار دارد اما موضع وزیر کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی بر تقویت این بخش است.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر نوربخش در پایان این نشست از همراهی بخش خصوصی درمان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت تشکر کرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود