امروز: سه شنبه، 28 دی 1400
03/23 1396


گروه سایبان - مراسم دوازدهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست روز سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و خانم معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه "ما" به نقل از "پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران" دکتر جهانگیری  ضمن گراميداشت ياد بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران امام خميني(ره)، حماسه ي مشاركت، آگاهي و مدنيت ملت ايران در انتخابات را به آحاد مردم، رهبر معظم انقلاب و برگزيده ي ملت دكتر روحاني تبريك گفت و افزود:دولت باید پناهگاه مردم و مردم تکیه گاه دولت باشند
وی با تاکید بر اینکه دولت باید در تهدیدات محیط زیستی پناهگاه جدی مردم باشد، گفت: به طور نمونه در مسئله گرد و غبار و آلودگی هوای کلان شهرها دولت باید پناهگاه مردم باشد و در عین حال مردم نیز باید تکیه گاه مهم دولت و حکومت باشند.
جهانگیری تصریح کرد: باید به یک تفاهم ملی برسیم که مسائل بزرگ و جدی کشور زمانی قابل حل هستند که مردم و دولت در یک جهت قرار گیرند. امکان ندارد دولت به تنهایی بتواند مسائل و مشکلات را برطرف کند.


دکتر جهانگیری  همچنین از خدمات ارزنده ي رييس سازمان حفاظت محيط زيست و دست اندركاران اين سازمان قدرداني كرد و گفت:
امروزه جهان بیش از ظرفیت زیستی خود در معرض آسیب های جدی قرار دارد و با چالش های متعددی روبرو است، گفت: مسائلی مثل گرمای زمین،‌ تغییر اقلیم، انقراض گونه های مختلف جانوری، آلودگی هوا، آب و خاک، زوال جنگل ها و مراتع، خشکی تالاب ها و دریاچه ها، طوفان، گرد و غبار همه و همه تهدیداتی است که برای ساکنان زمین وجود دارد و یقیناً مقابله با چنین مسائلی فرازمانی و فرامکانی است و همه دولت ها و ملت ها باید نسبت به سرنوشت زمین و بشریت حساس باشند و برای حل این چالش ها برنامه ریزی کنند.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست نيز در اين مراسم با اشاره به يكي از دستاوردهاي دولت يازدهم مبني بر جلب مشاركت مردم و ايجاد فضاي اجتماعي سالم و آزاد گفت: حضور و فعاليت سازمان هاي مردم نهاد بستر مناسبي را براي نقش آفريني يك جريان اجتماعي قوي در عرصه ي محيط زيست فراهم كرد.
همچنین در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از برگزيدگان دوازدهمين دوره ي جايزه ي ملي محيط زيست قدرداني شد. بر این اساس در بخش موسسات دولتی و عمومی، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، در بخش شرکت‌ها و موسسات خصوصی مجید صفدری مدیرعامل شرکت بیمه" ما"، حامی پلنگ ایرانی که تفاهم نامه بیمه پلنگ را امضا کرده‌اند مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته و برنده جایزه ملی محیط زیست شدند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود