امروز: سه شنبه، 28 دی 1400
09/13 1395


گروه سایبان -
رئیس کل بیمه مرکزی در بیست و سومین همایش بیمه و توسعه از عوارض تحمیلی بر صنعت بیمه انتقاد کرد و در حضور نمایندگان مجلس و وزیر اقتصاد خواستار حذف عوارض 14 درصدی صنعت بیمه و ارزان کردن بیمه برای مردم شد و اذعان داشت با ادامه روند فعلی افزایش حق بیمه و تعهدات و عوارض در شخص ثالث مردم قادر به خرید بیمه نامه نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری رازپول، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه در 10 سال گذشته حق بیمه شخص ثالث 15.5 درصد رشد داشته در حالیکه تعهدات جانی در این رشته با رشد 20.5 درصدی همراه بوده است گفت: مفهوم کلی آن است که در حق بیمه تولیدی شخص ثالث 25 درصد از خسارت عقب تر هستیم.

همتی با اشاره به اینکه در سال جاری پیش بینی می شود رقم حق بیمه به 10 هراز میلیارد رسد، اذعان داشت: با چنین وضعیتی در سال جاری 2500 میلیارد تومان از خسارت پرداختی عقب خواهیم بود و سوال اینجاست که چه کسی باید این تعهدات را جبران کند؟

به گفته وی در تصمیم گیری در خصوص رشته ثالث عوامل و نهاد های مختلفی دخیل هستند در حالیکه با وجود کسری ها در حق بیمه ، خسارت یاید توسط شرکت های بیمه پرداخت شود و در این راستا انتظار می رود دولت به صنعت بیمه نگاه اقتصادی _ اجتماعی داشته باشد.

وی با بیان اینکه عوارض پرداختی به چالش بزرگ در صنعت بیمه تبدیل شده است اذعان داشت:میانگین عوارض پرداختی در صنعت 14 درصد است در حالیکه شرکتهای بیمه بر اساس ترازنامه های اعلامی بالغ بر 3 درصد سود نشان داده اند و شرکتها مالیات بر سود هم پرداخت می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت که تا پایان اذر ماه شرکتهای بیمه موظفند فرم های خاصی را در خصوص بیمه نامه عمر تکمیل و مشخص کنند که چه میزان سرمایه گذاری و ذخایر در این رشته تخصیص یافته است.
همتی گفت :استفاده ار ابزارهای نوین برای نظارت بیشتر در دستور کار بیمه مرکزی قرار گرفته است. اصلاحات جدی در ساختار نظارت بیمه مرکزی ایجاد کردیم.چرا که حمایت از حقوق بیمه گذاران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی سهم بانک ها در ایجاد ارزش افزوده در بازارسرمایه را 93 درصد عنوان کرد در حالی که سهم بیمه ها در این بخش کمتر از 3 درصد است.این خبر در دست تکمیل است...

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود