امروز: دوشنبه، 30 فروردین 1400
10/1 1395

گروه بازار پول - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان کشور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی بیمه ، علی ربیعی در حاشیه مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری ، به فراهم شدن امکان خرید سهام شرکت بیمه ملت از سوی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: بازنشستگان در سود سهام این شرکت سهیم می‌شوند و هزینه خرید سهام به صورت وام قرض الحسنه اعطاء و ماهانه از حقوقشان کسر می شود. 
بر اساس این گزارش ۳۵۰ میلیون سهم شرکت بیمه ملت معادل 12.255 درصد از کل سهم این شرکت بیمه ای با هماهنگی صندوق بازنشستگی کشوری و با پیگیری هلدینگ مالی این صندوق به بازنشستگان واگذار می شود.

بر این اساس این میزان سهم ظرف یک ماه بعد و بتدریج توسط بورس به نام بیش از ١٠٠ هزار بازنشسته داوطلب طبق اسامی اعلام شده انتقال می یابد.
گفتنی است این میزان سهام بلافاصله و از همان ابتدا به نام بازنشستگان داوطلب در آمده و هر گونه سود سالیانه آن نیز به این سهامداران تعلق می گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیش بینی بودجه ۱۰۰۰میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان گفت: افزایش حقوق۱۰درصدی در سال آینده اعلام شده است و تصور میکنم برای حداقلی بگیران بازنشسته کشوری همانند امسال۲۰درصد افزایش حقوق داشته باشیم.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود