امروز: جمعه، 7 مهر 1402
10/7 1395

گروه سایبان - جدید ترین آمارها از عملکرد شرکت های بیمه در هشت ماهه ابتدای سال از کاهش قابل توجه حق بیمه تولیدی بیمه های میهن ، آرمان و ملت خبر می دهد .

به گزارش پایگاه خبری رازپول ، حق بیمه تولیدی برخی شرکت ها در حالی کاهش پیدا کرده است که در کنار آن خسارت پرداختی نیز با رشد بسیار بالایی همراه باشد تا جایی که بیمه میهن نه تنها بیش از 46 درصد کاهش رشد در حق بیمه تولیدی دارد بلکه بیش از 40 درصد خسارت های پرداختی اش رشد دارد و نسبت خسارت شرکت به 165درصد رسیده است که به تنهایی تاثیر به سزایی بر نسبت خسارت صنعت بیمه دارد .
پس از این شرکت بیمه های ملت و حافظ به ترتیب بیشترین نسبت های خسارت را دارا هستند.
به هر حال صنعت بیمه در این مدت بالغ بر 179 هزارو 27 میلیارد و 268 میلیون ریال حق بیمه تولید کرده و در مقابل بالغ بر 101 هزارو 670 میلیارد و 484 میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است .

بر این اساس تنها دو شرکت بیمه ایران و آسیا سهم دو رقمی از بازار دارند و سهم بازار بیمه های آرمان، سرمد، تجارت نو، تعاون، آسماری، میهن،امید و حافظ همچنان کمتر از یک درصد است و رشد حق بيمه توليدي و خسارت پرداختي (نسبت به مدت مشابه سال گذشته) به ترتيب ۲۰/۴درصد و ۲۵/۶ درصد است. نسبت خسارت با ۲/۴ واحد افزايش (در مقايسه با مدت مشابه سال قبل) به ۵۶/۸ درصد رسيده است.
در این مدت بالغ بر ۳۴/۲ ميليون بيمه نامه صادر و نزديك ۲۰ ميليون فقره خسارت پرداخت شده است.
صدور تعداد بيمه نامه ‌ها و پرداخت موارد خسارت به ترتيب حدود ۹/۷درصد و ۲۷/۶درصد، بيشتر از ۸ ماهه سال قبل است.
سهم بیمه ایران و بیمه ایران معین به عنوان شرکت های دولتی بالغ بر 38.96 و 1.05 درصد بوده و مابقی سهم بازار در اختیار بخش خصوصی است . 
سهم ۳ رشته بيمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگي به ترتيب در حدود ۳۷/۳، ۲۷/۸ و ۱۲/۲درصد از پرتفوي حق بيمه بازار است. 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود