امروز: جمعه، 7 مهر 1402
03/4 1394

گروه سایبان -یک شرکت بیمه خصوصی با سرعت قابل ملاحظه ای از سایر شرکت ها در نسبت خسارت سبقت گرفته است .

به گزارش ایران و جهان ،آمارهای رسمی بیمه مرکزی نشان می دهد که تنها شرکت بیمه دولتی بازار در حال از دست دادن سهم بازار خود است به طوری که سهم بازار این شرکت از حق بیمه تولیدی در فروردین ماه سال جاری به 36.52درصد رسیده است و در حالی که سهم بازار این شرکت در سال گذشته 40.61 درصد بوده است .در کنار این شرکت وضعیت بیمه آسیا قابل تامل است به گونه ای که سهم بازار این شرکت از 10.24 در پایان سال گذشته به 14.10درصد افزایش یافته و به نظر می رسد که سهم بازار بیمه ایران به این شرکت منتقل شده است .

آئینه آمار نشان می دهد که وضعیت بیمه سینا بسیار نگران کننده است و نسبت خسارت این شرکت به 173.32درصد رسیده است.این گزارش می افزاید بیمه سینا در مقابل تولید 136 هزارو 942 میلیارد ریال حق بیمه 237 هزارو 345 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است .این در حالی است که بیمه مرکزی تاکنون در خصوص وضعیت این شرکت سکوت کرده و تذکر رسمی برای وضعیت توانگری مالی و یا عملکرد این شرکت را در خروجی سایت خود قرار نداده است . رویکردی که در قبال سایر شرکت ها با جدیت پیگیری می شود و بر روی خروجی بیمه مرکزی قرار می گیرد .

البته وضعیت نسبت خسارت بیمه های دانا ، ملت و پارسیان نیز بیش از 80 درصد گزارش شده است . البته در بین این شرکت ها بیمه ملت در این بخش نسبت به دوره گذشته 28درصد رشد را تجربه کرده این در حالی است که بنابر آمارها نسبت خسارت بازار بيمه معادل 52.9درصد بوده است .

نکته دیگر در خصوص آمارهای اعلامی اینکه در حالی که رشته ثالث به عنوان رشته ای زیان ده همواره از سوی مسئولین مورد اشاره قرار می گیرد اما نسبت خسارت این رشته در فروردین ماه 44درصد بود و رشته اعتبار با تفاوت زیاد از این رشته نسبت خسارت 3590واحدی را به ثبت رسانده است . شرکت های بیمه در حالی حق بیمه 4 هزارو 122 میلیارد و 963 میلیون ریالی از رشته ثالث و 484 هزارو 732 میلیون ریالی از حوادث راننده را به ثبت رسانده اند که باید عوارض نیروی انتظامی را بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه به صورت هفتگی پرداخت کنند .
نکته دیگر اینکه هر چند که در روزهای گذشته خبر رسمی از افزایش سرمایه بیمه دی منتشر نشده ،اما آمارها نشان می دهدکه نسبت خسارت در این شرکت به 39درصد رسیده است .
جمع کل حق بیمه تولیدی بازار بیمه کشور در فروردین ماه به 10 هزارو 260 میلیارد و 10 هزارو 260 میلیارد و39 میلیون ریال رسیده و خسارت های پرداختی نیز 5 هزارو 424 میلیارد 791 میلیون ریال گزارش شده است .

نکته دیگر در خصوص گزارش بیمه مرکزی اینکه ذیل جدول عملکرد شرکت های بیمه ، بیمه مرکزی متذکر شده است که توضیح آنکه شرکت بیمه متقابل کیش در این مدت عملکردی نداشته است. همچنین پروانه فعالیت شرکت بیمه توسعه خلال سال 1393 (در رشته های بیمه خودرو و انواع بیمه های زندگی) ابطال شده است. ضمنا آمار عملکرد شرکت مزبور در فروردین 94 در سایر رشته ای بیمه ای ارائه نگردیده است .عدم ارائه آمار از سوی بیمه توسعه به نظر می رسد به دلیل عدم صدور بیمه نامه در سایر رشته ها باشد چراکه به اذعان مدیر مدير كل فنآوري اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی آمار از طریق سنهاب به بیمه مرکزی ارسال می گردد.البته خسارت های پرداختی از سوی شرکت ها نیز از طریق همین سامانه به اطلاع بیمه مرکزی می رسد. 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود