امروز: دوشنبه، 6 تیر 1401
10/27 1395

گروه سایبان - اختلاف در پرداخت کارمزدها صدای نمایندگان یک شرکت بیمه خصوصی را درآورد.
به گزارش پایگاه خبری رازپول، بحث پرداخت کارمزد به نمایندگان توسط آیین نامه شماره 83 تبیین شده است تا روابط نمایندگان و شرکت های بیمه با این آیین نامه شفاف باشد. اما در یکی از شرکت های بیمه برخی نمایندگان در خصوص روند پرداخت کارمزدها خصوصا در بخش ثالث ایراداتی را وارد می دانند که منجر به نامه نگاری انجمن نمایندگان یک شرکت خصوصی با هیات مدیره این شرکت شده است .

در متن نامه ارسالی نمایندگان این شرکت آمده است که در خصوص فرآیند پرداخت کارمزد در شرکت، درخواستی به شرح ذیل ایفاد می گردد، امید که تحریری از این تضییق فراهم آید.

با کمال تأسف روندی غلط در شرکت در حال انجام است که متاسفانه باعث دلخوری و نارضایتی عموم نمایندگان شده است. به حتم تصدیق می نمایید عمده پرتفوی شرکت توسط نمایندگان تأمین شده و به همین دلیل پرداخت حقوق قانونی شبکه فروش از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس آیین نامه کارمزد نمایندگان , شرکت بیمه بایستی 4+4درصد کارمزد و هزینه صدور برای بیمه نامه های ثالث پرداخت نماید که متأسفانه این امر در شرکت بیمه ک محقق نمی شود. طی پیگیری های برخی از نمایندگان در ماههای گذشته (به صورت پراکنده از اکثر استانها) تنها ۳درصد کارمزد و ۳درصد هزینه صدور پرداخت گردیده و سرنوشت مابقی بدون نتیجه مسکوت مانده است . 

با عنایت به متن صریح آیین نامه 83 (موضوع کارمزد نمایندگی) و تاکید بر این موضوع که تنها منبع درآمد نمایندگان صرفاً از محل کارمزد نمایندگی است،خواهشمند است پیگیری لازم جهت اصلاح روند پرداخت و درصد کارمزد پرداختی در رشته ثالث را که در حال حاضر مغایر با آیین نامه مذکور است در دستور کار خود قرار دهید.

این در حالی است که برخی مدیران صنعت بیمه در این خصوص معتقدند که کسر عوارض و مالیات از حق بیمه و پس از آن صدور کارمزد سبب اختلاف نظر نمایندگان و شرکت های اصلی است. رازپول از دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از شبکه نمایندگان استقبال می کند.
لازم به اشاره است که صدور کارمزد شخص ثالث در برخی شرکت های بیمه بر اساس رتبه بندی ها و پرتفوی های نمایندگان صورت می گیرد و توافقی است .

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود