امروز: یکشنبه، 6 آذر 1401
11/2 1395

گروه سایبان –گزارشات تائید شده واصله به خبرنگار ما اذعان دارد که با پیگیری های وزیر اقتصاد و بیمه مرکزی ظاهرا گشایشاتی در بحث مالیات بر ارزش افزوده صنعت بیمه ایجاد شده است .
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵

مالیات بر ارزش افزوده بالغ بر 9 درصد قیمت بیمه را گران کرده است اما خبرها حاکی از آن است که ظاهرا در پیش نویس لایحه قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده تغییراتی در این زمینه ایجاد شده است .
به گزارش رازپول، پیگیری های خبرنگار ما حاکی از آن است که در پیش نویس لایحه قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده بالاخره صنعت بیمه هم ظاهرا از این مالیات مستثنی شده است. بر این اساس با تحقق وعده وزیر در این زمینه قیمت کلیه رشته های بیمه ای بالغ بر 9 درصد ارزان تر خواهد شد .
قانون مالیات بر ارزش افزوده که در جلسه مورخ هفدهم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هفت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب گردیده و مجلس با اجراء آزمایشی آن به مدت پنج سال در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ نهم بهمن ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و شش موافقت و در تاریخ ۲/۳/۱۳۸۷ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره۱۶۲۷۳/۹۵ مورخ۱۹/۳/۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، این قانون با ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره برای اجرا ابلاغ شده است.
بر این اساس از اجرای آزمایشی این قانون بالغ بر سه سال هم گذشته و دولت در نظر دارد که هرچه سریعتر قانون دائمی آن را به سرانجام رساند.
شاید مهم ترین بحث در حذف مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه در بخش های درمان و ثالث نمود داشته باشد . رشته هایی که سهم قابل توجهی از بازار را بخود اختصاص داده اند و گروه های خرد و اقشار مختلف جامعه با آن سرکار دارند. 
حذف این مالیات نه تنها سبب افزایش قدرت خرید بیمه از سوی مردم خواهد شد ، از سوی دیگر توان رقابت بیمه های بازرگانی را با شرکت هایی مانند آتیه سازان حافظ که از پرداخت این مالیات معاف بودند بیشتر خواهد کرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود