امروز: پنجشنبه، 10 مهر 1399
11/5 1395

گروه سایبان - با حمایت وزیر اقتصاد 14.5 درصد سهام شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران در شرکت اتکایی امین واگذار خواهد شد .
به گزارش پایگاه خبری رازپول، مصطفی کیایی مدیرعامل بیمه اتکایی امین از واگذاری سهم 14.5 درصدی شرکت سرمایه گذاری ایران در این شرکت خبرداد و افزود که به دستور وزیر اقتصاد سهم شركت سرمایه گذاری خارجی در شرکت اتکایی امين به سازمان خصوصی سازی منتقل شده تا عرضه آن تا پیش از عید 96صورت گیرد .

وی با بیان اینکه این شرکت دارای ذخایر مناسبی است اذعان داشت که در برنامه تکلیفی بیمه مرکزی در خصوص ترمیم کسری ذخایر شرکت های بیمه نام این شرکت دیده نشد چراکه وضعیت ذخایر اتکایی امین مناسب است .
کیایی به این نکته نیز اشاره کرد که برنامه افزایش سرمایه شرکت از 155 میلیارد تومان به 203 میلیارد تومان نیز در دست اقدام است .

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین ضمن تشریح عملکرد شرکت در سال 95 اعلام داشت: برخی پیش‌بینی‌ها اذعان دارد که در سال آینده شرکت‌های بیمه‌ی مستقیم دیگر نمی‌توانند فعالیت اتکایی انجام دهند و صرفاً شرکت بیمه‌ی اتکایی ملزم به انجام این عملیات هستند.

وی با بیان اینکه این شرکت آمادگی دارد در حوزه اتکایی بیمه عمر و ثالث وارد شود اذعان داشت که 90 درصد بازار بیمه اتکایی کشور در بخش دولتی است .
کیایی در پاسخ به پرسش راز پول در خصوص اینکه با توجه به زیان انباشته بیمه ایران و رتبه توانگری این شرکت و با توجه به این مورد که رئیس کل بیمه مرکزی معتقدند بیمه ایران باید با این توانگری واگذاری اتکایی داشته باشد آیا شرکت های فعلی اتکایی توان پاسخ گویی به بازار را خواهند داشت اذعان داشت که رتبه توانگری مالی خیلی تعیین کننده برای فعالیت های اتکایی بیمه ایران نیست و بیمه ایران با توجه به پشتوانه دارایی ها مشکلی برای کارکردن ندارد. به گفته وی در قانون آمده که بیمه ایران باید قبولی اتکایی داشته باشد و این ویژگی را نمی توان از بیمه ایران سلب کرد .

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین با بیان اینکه بازار اتکایی با سهم 10 درصدی خصوصی رشده نکرده است به تلاش های این شرکت برای کسب رتبه بین المللی اشاره کرد و برنامه افزایش سرمایه را پیش درآمدی برای کسب این رتبه و حضور در بازارهای جهانی ارزیابی کرد.
کیایی با بیان اینکه به دلیل نبود رتبه های بین المللی همواره ضرر کردیم سخنان خود را این گونه تکمیل کرد که بدون رتبه کارهای خوب به شرکت های ایرانی ارجاع نمی شود و همواره در تعامل با فضای بین المللی واگذاری داشته ایم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که با توجه به رتبه توانگری مطلوب و نشانه های ظرفیت مازاد در این شرکت چه نیازی به افزایش سرمایه داشتید اذعان کرد که ریسک ها در شرکت به دقت انتخاب می شود و ما هرگز هر ریسکی را نمی پذیریم و اگر سرمایه شرکت به دلار تبدیل شود باید بتوانیم در عرصه های رقابتی فراتر از مرزها حرفی برای گفتن داشته باشیم. البته افتخار می کنیم که پول شرکت را در بانک قرار دادیم و هر ریسکی را نپذیرفتیم و سهام داران خود را راضی نگه داشته ایم و سود مناسبی دادیم.


وی با انتقاد ازینکه بازار به سویی پیش رفته که نرخ ها در حال کاهش است، تصریح کرد: حق بیمه های قبولی اتکایی داخلی و خارجی این شرکت در سال جاری حدود دو و نیم درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است که روند کاهشی حق بیمه در پایین امدن حق بیمه تولیدی بی تاثیر نبوده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود