امروز: پنج شنبه، 16 آذر 1402
10/13 1401

گروه سایبان - نوسان قیمت سهام بیمه میهن که این روزها مشمول ماده 141 قانون تجارت است سبب ابهام ناظر بازار سرمایه شده و حالا به دستور آن نماد این شرکت متوقف شده است.

قیمت هر سهم بیمه میهن در معاملات روز 12 دی ماه به 555 تومان رسیده و با رشد 4.91 درصدی مواجه است.


تحلیل تکنیکال بیمه میهن نشان می دهد که این شرکت بیمه ای در شمول ماده 141 قانون تجارت قرار گرفته است. اما با چنین وضعیتی قیمت سهم از 350 تومان در اول آذرماه سال جاری به 550 تومان رسیده است.

در بازار امروز سهام این شرکت تنها یک خریدار داشته است.


در اطلاعیه ای که امروز از سوی نهاد ناظر بازار منتشر شده آمده است:به استناد ماده 12 مکرر 2 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران به اطلاع می رساند نماد معاملاتی آن شرکت به علت نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متوقف گردید. لذا به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر ، ضروری است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آن ها مطابق اطلاعیه "اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی" منتشر گردد.


پس از توقف نماد معاملاتی به علت نوسان قیمت سهام طی 15 روز معاملاتی متوالی و انتشار اطلاعیه ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی، اشخاصی که به سامانه تدان (tedan.ir) دسترسی دارند می توانند حداکثر تا ساعت 24 همان روز نسبت به طرح سوال از ناشر اقدام نمایند (اشخاصی که به سامانه تدان دسترسی ندارند می توانند سوالات خود را از طریق یکی از نهادهای مالی دارای مجوز در این سامانه ثبت نمایند). پس از پایان مهلت ثبت سوالات، ناشر موظف است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری نسبت به تهیه پاسخ و ارسال آن اقدام نماید. در صورت عدم ارسال پاسخ یا ارایه پاسخ ناقص توسط ناشر، بورس مربوطه عدم پاسخگویی ناشر را به عموم افشا می نماید.


پیش از این ناظر بازار در اطلاعیه ای در خصوص این شرکت عنوان کرد: به استناد ماده 42 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار، هیئت پذیرش اوراق بهادار اقدام به اعطای مهلت به ناشر تا مهلت زمانی مقرر جهت ارایه صورت های مالی حسابرسی شده سال منتهی به 1401/12/29 جهت خروج از شمول ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت نموده است.


بدیهی است در صورت پایان مهلت ارایه شده و عدم خروج ناشر از شمول ماده قانونی فوق الذکر، پذیرش اوراق بهادار ناشر لغو می گردد.

همچنین ذکر این موضوع ضروری است که توضیحات شرکت در خصوص برنامه های خروج از شمول ماده 141 لایحه قانونی اصلاحی قسمتی از قانون تجارت، صرفا جهت اطلاع سرمایه گذاران منتشر می شود. فرابورس ایران مسئولیتی در خصوص اجرا و اثربخشی آن ندارد. لذا از سرمایه گذاران درخواست می شود پیش از تصمیم گیری در خصوص خرید یا فروش سهام شرکت، نسبت به بررسی اطلاعات منتشر شده اقدام نموده و به فرصت اعطا شده برای ایفای تعهدات ناشر توجه کنند.

بیمه میهن در صورت های مالی 6 ماهه خود دارای 658 میلیارد تومان زیان انباشته است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود