امروز: دوشنبه، 10 بهمن 1401
09/8 1401

گروه سایبان - جمع مطالبات صنعت بیمه از یک کارگزاری وابسته به خودروسازی سایپا در 6 ماهه امسال به 1600 میلیارد تومان رسید.

گزارشات 6 ماهه کارگزاری سایپا که مدیرعاملش به تازگی به عنوان پارس خودرو معرفی شده نشان می دهد که جمع حساب و اسناد پرداختنی این کارگزاری به صنعت بیمه به 1600 میلیارد تومان رسیده است.
در این میان خودروسازی سایپا با 953 میلیارد تومان بدهی در صدر فهرست بدهکاران این کارگزاری قراردارد.

پس از آن پارس خودرو با 213 میلیارد تومان بدهی رتبه دوم را کسب کرده، بنگاهی که اتفاقا مدیرعامل کارگزاری سایپا به عنوان مدیرعامل آن منصوب شده. بررسی ها نشان می دهد که زیان انباشته خودروسازی سایپا در 6 ماهه ابتدای امسال بالغ بر 1800 میلیارد تومان بوده است .

از سوی دیگر به نظر می رسد که کارگزاری سایپا به جهت رعایت مفاد آیین نامه کارگزاری برای موضوع سهام داری فعالیت خود را   برخط کرده است. قفل منابع شرکت های بیمه در کارگزاری های وابسته به خودروسازان مدت هاست که بحث اصلی صنعت بیمه است. مانده مطالبات شرکت های بیمه در کارگزاری های بیمه ای امروز قریب به سرمایه شرکت های بزرگ بازار بیمه شده است. این در حالی است که سرمایه این کارگزاری 50 میلیون تومان است. 

پرتفو محوری سبب شده که شرکت های بیمه بی توجه به تحلیل مناسب از وضعیت هزینه و فرصت  در شرکت ها وضعیت درآمدی خود را مطلوب نمایش دهند این در حالی است که حق بیمه های تولیدی را با تاخیر دریافت می کنند و بعضا وصول این مطالبات از مدیرعاملی به مدیرعامل دیگر در شرکت های بیمه سپرده می شود.
.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود