امروز: شنبه، 5 فروردین 1402
05/25 1401

گروه سایبان - مدیر برنامه ریزی و نوآوری سندیکای بیمه گران از جزئیات جدید جلسه صنعت بیمه با معاون اول قوه قضائیه می گوید.
 
به گزارش رازپول، محسن طباخها با اشاره به این که کارگروه مشترک صنعت بیمه و قوه قضائیه از سال گذشته با راهبری سندیکای بیمه گران کلید خورده است اعضای ثابت این کارگروه را مدیرکل حقوقی بیمه مرکزی، دبیر کارگروه حقوقی سندیکا، معاون فنی و حقوقی صندوق تامین خسارت های بدنی و یکی از مشاورین سندیکا معرفی کرد و گفت: معاون معاون اول قوه قضائیه نیز ریاست این کارگروه را بر عهده دارند و به فراخور موضوعات از سایر نفرات دعوت به عمل می آید.

وی در پاسخ به این پرسش که در جلسه اخیر معاون اول قوه قضائیه با صنعت بیمه نبود وحدت رویه در روند پرداخت خسارت ها در شرکت های بیمه علی رغم وجود قوانین و مقررات واحد مورد انتقاد قرار گرفته و کارگروه چه راهکاری را در این زمینه مدنظر دارد. گفت: در این خصوص و البته در مورد سایر مشکلات و ظرفیت های موجود مباحثی طرح شده که جزء اولویت های کاری کارگروه مذکور می باشد و پس از بررسی و کارشناسی موضوع با به کارگیری راهکارهای اجرایی آن به جد تلاش میشود که نواقص موجود بر طرف شود.
وی افزود پیگیری راه اندازی سامانه جامع حوادث رانندگی از دیگر موضوعات مورد بحث می باشد که در قانون بیمه شخص ثالث این ظرفیت دیده شده اما متولی راه اندازی آن مشخص نیست و با نامه نگاری های به عمل آمده با قوه قضائیه و پیگیری این نهاد از دفتر معاون اول رئیس جمهور قرار است که این مسئله نیز ساماندهی شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود