امروز: پنج شنبه، 13 بهمن 1401
04/1 1401

 

گروه سایبان - تعامل سازنده مرکز توسعه مدیریت ریسک با واحدهای فنی صنعت بیمه و حرکت متناسب آن با طرح های نوین و مبتکرانه می تواند به رفع مشکلات صنعت بیمه منتهی شود.


صبح امروز سرپرست جدید مرکز توسعه مدیریت ریسک نهاد ناظر با حضور دکتر علی بنیادی نائینی _عضو هیأت عامل و معاون طرح و توسعه_ رسماً آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، دکتر بنیادی در آیین معارفه ضمن قدردانی از خدمات دکتر محمود اسعدسامانی _ مدیر سابق این مرکز_ با تشریح ابعاد گوناگون مدیریت ریسک در کشور، اظهار داشت: کنترل ریسک از مهمترین ماموریت های صنعت بیمه به شمار می رود که به دلیل تمرکز مدیریت آن در نهادناظر از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی تصریح کرد: توجه ویژه رئیس کل بیمه مرکزی به مأموریت های خطیر مرکز توسعه مدیریت ریسک، وظایف کارکنان و مدیران آن را چند برابر می کند.

در ادامه این نشست، علی جعفری_ سرپرست مرکز توسعه مدیریت ریسک_ با ابراز خرسندی از اعتماد رئیس کل بیمه مرکزی به وی، افزود: مدیریت ریسک به یک حرکت هماهنگ جمعی نیاز دارد و در این مسیر دست همکاری و تعامل را به سوی تمامی کارکنان مجموعه دراز می کنم.


وی با تاکید بر ضرورت بازیابی جایگاه مدیریت مرکز توسعه مدیریت ریسک نسبت به ارتقای سطح عملکردی این مرکز ابراز امیدواری کرد.

بر اساس این گزارش، در انتهای این نشست همکاران این مرکز رضایت خود را این انتصاب ابراز داشتند.

گفتنی است مهندس مجید بهزادپور_ رئیس کل بیمه مرکزی_ در حکم سرپرست مرکز توسعه مدیریت ریسک، ضمن تاکید بر بهره گیری از تجارب ارزشمند قبلی، نسبت به گسترش و توسعه فعالیت های این مرکز در چارچوب قوانین تاکید کرد.

شایان ذکر است در سال های اخیر بنا بر اهمیت ویژه سنجش و کنترل ریسک در کشور و صنعت بیمه این مجموعه از سطح اداره کل به مرکز توسعه مدیریت ریسک ارتقا یافته است.علی جعفری،پیش از این مشاور رئیس کل بیمه مرکزی در امور مالی بود.

وی که پیش ازین در  پست مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی ایفای نقش می کرد در پی تغییراتی از این سمت جدا شد.

جعفری، در طول مدت فعالیت خود در اداره کل نظارت مالی فعالیتهای قابل توجهی در حوزه ذخیره گیری صحیح خسارات معوق شرکتهای بیمه داشته است .

وی دارای مدرک فوق لیسانس حسابداری است و به مدت  14 سال در حوزه نظارت مالی و مدیریت مالی بیمه مرکزی مشغول به فعالیت بوده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود