امروز: شنبه، 5 فروردین 1402
01/28 1401

گروه سایبان - جلسه هماهنگی همکاری های فی ما بین با مؤسسه بیمه مالزی برگزار شد.   

با برنامه‌ریزی انجام شده توسط مرکز توسعه مدیریت ریسک، درتاریخ23 فروردین ماه، نشست مجازی با حضور مدیران ارشد حوزه‌های مختلف آموزشی اداری مؤسسه بیمه مالزی و بیمه مرکزی به منظور انجام هماهنگی برای همکاری‌های آتی این دو نهاد برگزار شد.


در این جلسه آقایان دکتر اسعد سامانی (رئیس مرکز توسعه مدیریت ریسک)، هادی عبداللهی (معاون توسعه مدیریت و منابع)، اسماعیلی پور (مدیرکل اتکایی باربری، کشتی و هواپیما)، دکتر باقری (مدیرکل توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی) و طباخ‌ها و بی‌غمی (نمایندگان سندیکای بیمه‌گران ایران)، خانم شالینی پاویتران (مدیرعامل مؤسسه بیمه مالزی) و سایرمعاونین و مدیران دپارتمان‌های این مؤسسه در این جلسه حضور داشتند.


این جلسه به پیشنهاد مرکز توسعه مدیریت ریسک بیمه مرکزی برگزار شد وابتدا آقای سامانی در خصوص تحولات اخیر صنعت بیمه در جهان و نقش آموزش و پژوهش در این مسیر، ظرفیت همکاری‌های مشترک و حوزه‌های مورد علاقه صنعت بیمه ایران را بررسی نمودند. وی ابراز امیدواری کرد این جلسات استمرار داشته و همکاری فی ما بین و زمینه ارتقای صنعت بیمه در هر دوکشورفراهم شود.


خانم شالینی، مدیرعامل مؤسسه بیمه مالزی با اشاره به نقش تعیین کننده نهاد ناظر در حرکت صنعت بیمه کشور مالزی به سوی تحول دیجیتال، اسناد راهبردی و دوره‌های آموزشی که این مؤسسه اختصاصاً برای نهاد ناظر تدوین و ارائه نموده است را برشمرد. همچنین در خصوص مدارک صلاحیت حرفه‌ای که مؤسسه بیمه مالزی به نمایندگی از مؤسسه بیمه چارتر لندن و انزیف استرالیا ارائه می‌نماید بحث و گفتگو شد.


مقرر شد اطلاعات دقیق‌تر در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نظر طرفین از جمله مدیریت ریسک و بیمه، تکافل، بیمه انرژی و ... و همچنین دسترسی به کتب و مستندات آموزشی مربوطه، طی مکاتبات و نشست‌های بعدی تبادل گردد. طرفین ابراز امیدواری کردند که به‌زودی تفاهم‌نامه‌های آموزشی جهت برگزاری دوره‌های حضوری و مجازی تنظیم شده و مورد توافق قرار گیرد.


شایان ذکر است آخرین همکاری صنعت بیمه با مؤسسه بیمه مالزی مربوط به برگزاری دوره صلاحیت حرفه‌ای بیمه بوده که طی سال‌های 1394-1392 در پژوهشکده بیمه برگزار شد و طبق ارزیابی های انجام گرفته و گزارشات رسمی منتشر شده یکی از جامع‌ترین و باکیفیت‌ترین دوره‌های آموزشی برگزار شده در صنعت بیمه کشور بوده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود