امروز: چهارشنبه، 19 بهمن 1401
01/24 1401

گروه سایبان - بیمه پاسارگاد که با پیگری منظم برنامه افزایش سرمایه در سال های اخیر ظرفیت نگهداری ریسک صنعت بیمه کشور را ارتقا داده توانست، مجوز قبولي اتکايي از مؤسسات بيمه داخلي را که توسط بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران صادر می شود تا فروردین ماه ۱۴۰۲ تمديد کند.
لازم به ذکر است که تمدید مجوز قبولی اتکایی بیمه پاسارگاد که برای پانزدهمین سال پیاپی صورت گرفته نه تنها موجب ایجاد ارزش افزوده برای سهام داران شده، بلکه همسو با سیاست های راهبردی اعلامی در جهت مدیریت بهینه ریسک در داخل کشور نیز بوده است.

این در حالی است که توجه به ترکیب و انتخاب ریسک های پذیرش شده در همه این سال ها نیز نه تنها محدودیتی به پاسارگاد و ذی نفعان آن تحمیل نکرده بلکه سبب انباشت هرچه بیشتر اطلاعات و تجربه در این شرکت بیمه نیز شده است.
 

براساس این گزارش، مجوز قبولي اتکايي از مؤسسات بيمه داخلي شرکت بيمه پاسارگاد به جهت دارا بودن شرايط اجرايي ماده ۱۹ آيين نامه شماره ۱۰۰ مصوب شورای عالی بیمه و همچنين براساس قابليت هاي فني، علمي و اجرايي سال هاي گذشته این شرکت، توسط بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران تمديد شد.


کسب «سطح يک» توانگري مالي بیمه پاسارگاد به تشخيص بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران براي دهمين سال متوالي و دارا بودن کادر فني متخصص و مجرب در امور اتکايي بر اساس تأييد صلاحيت تخصصي آن ها توسط بيمه مرکزي ، موجب شد تا مجوز قبولي اتکايي بیمه پاسارگاد برای سال های متمادی تمدید شود.


گفتنی است، به منظور حفظ جایگاه و توانگری مالی ، افزایش ظرفیت برای قبول ریسک، گسترش فعالیت‌های بیمه اتکايي، شرکت بیمه پاسارگاد سرمایه خود را به مبلغ ۳۰,۶۱۸ میلیارد ریال افزایش داده و براساس تصویب مجمع عمومی فوق العاده این شرکت مراحل بعدی افزایش سرمایه در دستور کار قرار دارد.


شرکت بيمه پاسارگاد در تاريخ پنجم آبان ماه ۱۳۸۶ مجوز قبولي اتکايي از مؤسسات بيمه داخلي را از بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران دريافت و با صدور اولين گواهي قبولي در تاريخ هجدهم آذر ماه ۱۳۸۶ فعاليت خود را در اين بخش نيز آغاز کرده و اين مجوز همه ساله تمديد شده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود