امروز: چهارشنبه، 19 بهمن 1401
01/8 1401

گروه سایبان - شنیده های خبری اذعان دارد که سرپرست دفتر وزیر اقتصاد که چندی پیش برکنار شده بود در قامت مسئولیتی جدید دوباره به عرصه خدمت بازگشته است.


منابع خبری اذعان دارند که در آخرین روزهای کاری سال گذشته او  به عنوان مدیر صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان منصوب شده است. در روزهای پایانی سال گذشته بود که موضوع استعفای عباس مرادی رسانه ای شد. او که تا پیش از این سرپرست معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد بود با حضور عباس حسینی به این صندوق رهسپار شد . هرچند که از گوشه و کنار هم شنیده شد که او اذعان داشته که از وضعیت فعلی رضایت ندارد اما استعفای او در آخرین روزهای سال گذشته این ادعا را اثبات کرد.


اما اسماعیلی که با حکم سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، به عنوان مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب شده بود اولین فرد منتخب وزیر در این وزارت خانه و البته نخستین فردی بود که از سوی وزیر عزل شد.


در سوابق اسماعیلی عناوینی چون مشاور مدیرعامل بیمه سلامت، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و مشاور استانهای سازمان ثبت احوال کشور، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشاور معاونت اجتماعی وزارت کشور، مدیرعامل خبرگزاری برنا و پژوهشگر و مدرس دانشگاه مشاهده می‌شود.

ظاهرا حکم او در آخرین روز سال گذشته انشا شده است.

ماده۱۰ـ اساسنامه این صندوق اذعان دارد که هیات عامل صندوق متشکل از رییس هیات عامل و چهار عضو به عنوان معاونان رییس است. در تبصره این ماده مس خوانیم اعضای هیات عامل به صورت موظف و تمام­ وقت در صندوق اشتغال به کار خواهند داشت.

در ماده۱۱ آمده که اعضای هیات عامل باید از میان اشخاص دارای شرط امانت، وثاقت و شرایط زیر انتخاب شوند:

۱ـ دارندگان حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته­ های تحصیلی بیمه، مدیریت، حسابداری، آمار، مالی، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی و مهندسی ساختمان، سازه، معماری و شهرسازی.

۲ـ داشتن حداقل ده سال تجربه مدیریتی برای رییس هیات عامل و پنج سال تجربه در زمینه‌ های کاری مرتبط با رشته های تحصیلی مذکور برای سایر اعضای هیات عامل.

ماده۱۲ـ رییس هیات عامل با پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تایید هیات امنای صندوق تعیین و با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب می شود. معاونان رییس با پیشنهاد رییس هیات عامل صندوق و تایید هیات امنا تعیین و با حکم وزیر امور اقتصادی و داریی منصوب می شوند. تبصره- مدت تصدی اعضای هیات عامل چهار سال است و انتخاب مجدد آن ها بلامانع است..

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود