امروز: یکشنبه، 6 فروردین 1402
01/6 1401


گروه سايبان- بنابر تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه ایران معین مبنی بر تغییر موضوع فعالیت از عملیات بیمه مستقیم به عملیات بیمه اتکایی، پروانه فعالیت اتکایی این شرکت از سوی رئیس کل بیمه مرکزی صادر شد. این مجوز در حالی صادر شده که معلوم نیست تکلیف هیات مدیره شرکت به کجا رسیده است و چگونه قرار است این موضوع پیگیری شود.
این مجوز در حالی صادر شده که معلوم نیست تکلیف بیمه گذاران عمر این شرکت چه خواهد شد و صورت های مالی این شرکت چگونه می تواند به شرکتی اتکایی تغییر ماهیت بدهد. بخش عمده سهام این شرکت در اختیار بیمه ایران است و به نظر می رسد وجود سهام دار دولتی سبب شده که تغییر ماهیت شرکت با سرعت بیشتری پیگیری شود.
بخش قابل توجهی از بازار اتکایی کشور با سرمایه 18 هزارو 900 میلیارد تومانی در اختیار بیمه ایران است و حالا این شرکت نسبت به تغییر ماهیت ایران معین اقدام کرده است شرکتی که سرمایه 809 میلیارد تومانی دارد در بازار اتکایی چه نقشی خواهد داشت؟

به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، بر اساس قانون "اصلاح چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری_صنعتی جمهوری اسلامی ایران" مصوب مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و "مقررات تاسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد تجاری_ صنعتی جمهوری اسلامی ایران" مصوب هیات وزیران، به شرکت بیمه اتکایی ایران معین اجازه داده شد از تاریخ 1401/01/01 در زمینه انجام عملیات اتکایی در تمام رشته های بیمه ای با رعایت قوانین، مقررات و ضوابط مربوطه فعالیت نماید.


مهندس مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی ضمن ابراز تبريك افزود: انتظار می رود مدیران آن شرکت تلاش و دقت خود را در رعايت قوانين و مقررات مربوطه به كار گيرند و در این راستا بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران نیز حسب وظایف قانوني خود بر عملكرد آن شركت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.
وی همچنین بر اجرای موارد زیر از سوی آن شرکت تاکید کرد:
1-کلیه کارکنان آن شرکت به ویژه کارکنان کلیدی تأييد صلاحيت شده براي تصدي سمت‌های مختلف بايد در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط فعاليت نمايند و در صورتي كه به هر علت، تغيير هر یک از کارکنان کلیدی آن شرکت مدّ نظر باشد لازم است قبلاً فرد واجد شرايط ديگري براي احراز صلاحيت حرفه‌ای به بيمه مركزي معرفي شود.
2-ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایند تا در اسرع وقت اعضای هیئت مدیره شرکت تکمیل شده و براساس نمودار تشکیلاتی شرکت، نسبت به جذب نیروهای متخصص از جمله انتخاب اکچوئر رسمی اقدام شود.
3-رعایت کلیه موارد مندرج در اساسنامه آن شرکت که به تأیید بیمه مرکزی رسیده است و نیز رعایت کلیه الزامات مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن الزامی است.
شایان ذکر است، پروانه فعالیت عملیات بیمه‌ای مستقیم شرکت ایران معین (به شماره 26679 مورخ 1384/10/26) از تاریخ 1401/01/01 لغو می‌شود و از تاریخ مذکور آن شرکت اجازه صدور بیمه‌نامه‌های مستقیم را نخواهد داشت.

.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.