امروز: چهارشنبه، 19 بهمن 1401
12/3 1400

 

مریم کائید - موج ماده 17 به راه افتاده است و دامنه آن تا بیمه مرکزی نیز خواهد رفت.

در هفته های اخیر زمزمه های بسیاری در خصوص روشن سازی وضعیت چند شرکت بیمه ای که مدیران آن از بیمه ایران بودند به راه افتاد اما بررسی ها نشان می دهد که این موج محدود به این شرکت ها نیست و تا بیمه مرکزی خواهد رسید.


ماده 17 از کارکنان دولت مامور به بخش خصوصی می خواهد که به خواستگاه اولیه خود بازگردند.

غلامعلی جهانگیری معاون اتکایی بیمه مرکزی که از بیمه ایران به نهاد ناظر رفته است از جمله افرادی است تحت شمول این ماده خواهد بود.


همچنین در هیات مدیره بیمه ما حجت بهاری فر، محمد جعفریان باباکندی که از سوی سازمان های دولتی به این نهاد رفته اند تحت شمول قرار می گیرند.

در سطح معاونین این شرکت صالح شیری نیز احتمالا باید وضعیت خود را روشن کند.


در بیمه سینا البته وضع وخیم تر از این حرفاست چراکه هیات مدیره 2 نفره این شرکت با جدایی احتمالی احمد جوادی پور که از کارمندان بیمه ایران است و باید وضعیت خود را روشن کند نیز با چالش مواجه خواهد شد.


در بیمه رازی علی اصغر اصلان بیگی معاون فنی و در بیمه سینا میرشکاری معاون سرمایه انسانی و پشتیبانی نیز باید وضعیت خود را احتمالا شفاف سازی کنند.

این چالش ها در سایر شرکت های خصوصی نیز قابل بررسی است و پیش از این خبرهای مبسوطی منتشر شده است.


از سوی دیگر پس از بعد از بازنشستگی سید رسول تاجدار و سید مجید بختیاری دو عضو پیشین هیات مدیره بیمه ایران حالا از این شرکت خبر می رسد که افراد دیگری نیز در این مجموعه تقاضای بازنشستگی کرده اند.

هرچند که این موج با بازخریدی اکبر افتخاری در بیمه ایران به راه افتاد و او پس از تلاش برای کارمند رسمی دولت شدن تقاضای بازخریدی کرد اما حالا افراد دیگری مانند عباسعلی فراشیانی نیز به طیف مدیران بازنشسته این مجموعه اضافه شدند.


ظاهرا ولی مهدي پور مدير روابط عمومي بيمه ايران  نیز از ابتداي اسفندماه بازنشسته شده.

همچنین محمود مصلی نژادمدیر امور مالی بیمه ایران و عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران و حمید رمضانی عضو هیات مدیره بیمه ایران معین نیز ظاهرا تقاضای بازنشستگی کرده است.

از سوی دیگر ظاهرا زهير نمازي از منصوبان بختياري در هيات مديره سيمرغ نيز عزل شده و همچنین فرشید پورکاویان عضو هیات مدیره بیمه اتکایی امین نیز مرخصی بدون حقوق تقاضا کرده است.

امير رضا نعمت اللهي نيز از مديريت توسعه كسب و كار سبا كنار رفته است.

همچنین حامد عابدینی معاون بیمه البرز بعنوان عضو هیئت مدیره سیمرغ معرفی شده است.

شنیده می شود که حسن اسلامی پناه از هیئت مدیره مهر سیاحت سبا به كارشناسي خسارت شعبه ۱۷شهریور و نعمت الهی از مديرعاملي سبا به کارشناسي استان تهران خواهند رسيد.

همچنین ترابی مدیر پشتیبانی پیشین بیمه ایران، بهروز ناظمی عضو هیات مدیره بیمه امید، تقاضای بازنشستگی کردند.

از سوی دیگرمحمد اسماعیلی نیز از ترکیب هیات مدیره بیمه ایران معین کنار رفته است و تنها مهدی قمصریان در ترکیب هیات مدیره باقی مانده .


از سید مهدی احمدی معاون برنامه ریزی و فناوری بیمه ایران معین نیز به عنوان عضو جدید هیات مدیره این شرکت که به بیمه مرکزی معرفی شده یاد می شود. او که با حضور داریوش محمدی در ایران معین به این شرکت پیوسته بود و پیش از این نیز با وی در بیمه میهن همکاری داشت حالا فصل جدیدی از فعالیت ها را ایران معین آغاز خواهد کرد.

اعظم هنردوست نیز ظاهرا از دیگر گزینه های هیات مدیره بیمه ایران معین است. او نیز سابقه عضویت در هیات مدیره بیمه میهن در زمان مدیرعاملی داریوش محمدی را داراست.


گفتنی است به تازگی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری طی دادنامه شماره ۲۹۵۹ مورخ ۱۲؍۱۱؍۱۴۰۰، ماده ۸ آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۲۱ و ماده ۱۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع: مأموریت کارمندان رسمی یا پیمانی دستگاه‌های اجرایی مستثنی شده در ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری و نیز مأموریت اعضای هیأت علمی رسمی یا پیمانی به دستگاه‌های اجرایی را ابطال کرده بود.

ماده ۸ ابطال شده آیین‌نامه مأموریت و انتقال کارمندان این‌گونه مقرر می‌داشت:

«مأموریت کارمندان رسمی یا پیمانی دستگاه‌های اجرایی مستثنی شده در ماده (۱۱۷) قانون و نیز مأموریت اعضای هیئت علمی رسمی یا پیمانی به دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون در صورت وجود جواز مأموریت در مقررات استخدامی مورد عمل آنان بلامانع است.

در صورتی که مقررات استخدامی یاد شده در مورد نحوه یا مدت یا مرجع پرداخت حقوق و مزایای کارمند مأمور حکمی بیان نداشته باشد، موارد مذکور با توافق دستگاه‌های متبوع و محل مأموریت تعیین خواهد شد.»

لازم اشاره است که این موضوع تنها مربوط به صنعت بیمه نیست و ادارات و سازمانهایی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است را در بر می گیرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود