امروز: پنج شنبه، 13 بهمن 1401
11/25 1400

گروه سایبان - قرار است که موضوع فعالیت خود را ازبیمه های مستقیم به اتکایی تغییر دهد، برنامه ورود به بورس دارد و حالا با حضور سرپرست اداره می شود؛ بنابراین تعریف «ایران معین« را باید سرزمین آرزوها دانست چراکه برنامه های نیمه کاره ای را در لایه های خود دارد.

 

بیمه ایران معین که 100درصد سهام آن به بیمه ایران و شرکت های اقماری اش تعلق دارد در چند هفته گذشته در سکوت خبری با سرپرست اداره شده و حالا از گوشه کنار شنیده می شود که مناطق آزاد محدودیت هایی نیز برای فعالیت هایش پس از ارسال نامه به بیمه مرکزی و موافقت ضمنی آن نهاد با تغییر موضوع فعالیت ها اعمال کرده است.


حسن شریفی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بیمه ایران در حالی داریوش محمدی را به عنوان نائب رئیس در کنار خود در هیات مدیره بیمه ایران دارد که پس از مهاجرت وی به بیمه ایران،  یکی از مدیران نزدیک به محمدی نیز به عنوان سرپرست شرکت ایران معین معرفی شده است.


این موارد در حالی است که موضوع ماده 17 در بیمه ایران یکی از داغ ترین مباحث روز است. مبحثی که از بختیاری گرفته تا سایر مدیران را در آستانه بازنشستگی و تعیین تکلیف وضعیت خود قرار داده است. اما در حالی که فراخوان بازگشت یا تسویه حساب و بازنشستگی، پیش روی مدیران بیمه ایرانی قرار گرفته وضعیت مدیران وارداتی به این شرکت و شرکت های زیرمجموعه اش مشخص نیست؟ سوال از شریفی این است که آیا این شرکت ها قرار است به حیاط خلوت بیمه ایران تبدیل شود؟ یا او به موضوع مدیران وارداتی نیز ورود می کند؟

مهدی قمصریان یکی از مدیرانی است که پس از قطع همکاری با نوبخت با  عنوان سخنگوی سازمان برنامه و بودجه در بیمه ایران معین به عنوان عضو هیات مدیره مشغول به کار شد. او تجربه مدیریتی چندانی در صنعت بیمه ندارد ، تخصص وی ارتباطات است و دانش او حول محور علم روابط عمومی می چرخد.


قمصریان در دولت حسن روحانی مدیر کل دفتر سخنگوی دولت،  جانشین رئیس کمیسیون های تخصصی شورای اطلاع رسانی دولت،  مدیر کل رصد و پایش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، مدیرکل پایگاه اطلاع رسانی دولت، مدیر  سامانه پیامک اطلاع رسانی دولت(پاد) بوده است.


او صاحب امتیازی و مدیر مسئول ماهنامه علمی تخصصی مدیریت رسانه را نیز در کارنامه دارد.

با این سوابق اما او امروز سرپرستی یکی از شرکت هایی را بر عهده دارد که نه تنها قرار است موضوع فعالیت را تغییر دهد بلکه برنامه های نیمه کاره باقی مانده را نیز باید سامان دهی کند. وی در دولت روحانی مدیرکل حـوزه شورای اطلاع‌رسانی دولت بوده است.


بر این اساس باید دید که آیا ماده 17 شامل افرادی مانند وی نیز خواهد شد؟ و یا شریفی به واسطه حضور داریوش محمدی در هسات مدیره بیمه ایران ملاحظاتی را لحاظ خواهد کرد؟ در شرایطی که بیمه ایران دارای مدیران و کارشناسان فنی و متخصصی است آیا «شریفی» تصمیم دارد که در مدیریت بیمه ایران معین از افراد با تخصص های غیر استفاده کند؟


مهدی قمصریان به تازگی به مناسبت هجدهمین سالگرد تاسیس شرکت بیمه ایران معین گفته است: بی‌شک توفیقات و سربلندی بیمه ایران‌معین در آستانه ورود به هجدهیمن سال حیات خود، ثمره سعی مضاعف و سخت کوشی دلسوزانه تمامی کارکنان خدومی است که با همه توان، مهارت، تخصص و تعهد شرکت را در رسیدن به اهداف عالیه و کسب دستاورد‌های ارزشمند، از گذشته تا امروز همراهی کرده‌اند. وی ابراز امیدواری کرد توفیقات بیشتری در شاخص‌های عملکردی شرکت محقق شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود