امروز: پنج شنبه، 16 آذر 1402
11/24 1400

گروه سایبان - بنابر اطلاعات به دست آمده پس از دریافت مجوز کارگزاری آنلاین توسط 13 مجموعه حالا خبر می رسد که 94 درخواست فعالیت کارگزاری آنلاین به بیمه مرکزی ارائه داده اند.

پس از حضور کارگزاران آنلاین در صنعت بیمه کارگزاران بیمه ای غیرآنلاین نیز درخواست های خود را برای پیوستن به این شبکه ارائه داده اند.

کارگزاران آنلاین فعالیت هایی مانند  ایجاد امکان مقایسه و ارایه مشاوره آنلاین در خصوص نرخ و شرایط خدمات بیمه به متقاضی خدمات بیمه‌ای، بازاریابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در رشته های بیمه ­ای برای  مؤسسات بیمه، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی بیمه و ایجاد امکان واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستم های مالی موسسه بیمه را انجام می دهند.

درآئین نامه 92.3 ذیل ماده 4 اذعان شد که تاسیس و فعالیت کارگزاری بیمه حقوقی بجز کارگزاران بیمه برخط، با سهامداری اشخاص حقوقی ممنوع است. کارگزاری های بیمه حقوقی ممنوع است. کارگزاری های بیمه حقوقی که قبلاپروانه فعالیت اخذ کرده اند موظفند هنگام تمدید پروانه وضعیت خود را با این تبصره تطبیق دهند.
به نظر می رسد که کارگزاران حقوقی برای دور زدن این ماده آئین نامه دلالی رسمی بیمه حالا تصمیم گرفته اند که فعالیت های خود را ذیل چنین چتری انجام دهند. از سوی دیگر نحوه فعالیت در کارگزاری های آنلاین و غیر آنلاین به لحاظ کارکردی تفاوتی را برای این اشخاص ایجاد نمی کند.
این بند برای حل مشکلات صنعت بیمه با کارگزارانی که با سهام داری برخی سازمان ها و خودروسازها و ... ایجاد شده بودند ایجاد شده بود اما به نظر می رسد که همین روزنه کوچک سبب شده که حالا صف درخواست ها طولانی شود.

با طولانی شدن صف درخواست کارگزاری های آنلاین به نظر می رسد که کنترل و نظارت بر این مجموعه ها نیز وارد فاز جدیدی خواهد شد.


به نظر می رسد که افزایش توان تخصصی، آموزش های تکمیلی و بکارگیری روش های فنی بازاریابی اصولی در آینده ای نزدیک نقطه تمایز شبکه فروش و نمایندگان با فروش های آنلاین خواهد بود. 
افزایش درخواست ها در حالی صورت می گیرد که شبکه فروش نسبت به ارائه نرخ های برخی کارگزاران آنلاین ایراداتی را وارد می داند. ارائه تخفیف از کارمزدها یکی از موارد اصلی در این زمینه است. از سوی دیگر قفل منابع فروش بیمه نامه در حساب های واسط یکی از موضوعات مطرح در مورد فعالیت کارگزاری های آنلاین است.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود