امروز: جمعه، 7 مهر 1402
11/15 1400

 گروه سايبان- صندوق تامین خسارت های بدنی در راستای سیاست های  دولت مردمی در تدوین "پیوست عدالت" برای سومین مرتبه در سال جاری، بخشش جریمه دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری را با همراهی و مساعدت وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه مجمع به تصویب رساند.
به گزارش روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، مهندس مجيد بهزادپور مدير عامل صندوق، با تبريك ايام الله دهه فجر گفت: در آستانه چهل و سومین طلیعه فجر انقلاب و با توجه به سیاست های دولت مردمی در تدوین"پیوست عدالت " و هم سو با رویکردهای جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس مجمع صندوق و راهبردهای جدید این وزارت خانه و توصیه های حمایتی ایشان، با تصویب مجمع، جرایم دیرکرد فاقدین بیمه شخص ثالث مورد بخشودگی قرار گرفت.

ایشان با بيان اينكه در طرح موسوم به « بخشودگی جرایم در جشن ملی 1400»، به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر و کاهش هزینه مالی خانوارهای کم توان، بخشودگی جرایم تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینیِ فاقد بیمه‌نامه در دستور كار قرار دارد افزود: اين طرح از بیستم بهمن‌ تا دهم اسفند‌ سال جاری به مدت ۲۰ روز ، با رویکرد مساعدت و همراهی با کلیه متقاضیان در سراسر کشور  اجرايي مي شود.


ایشان با بيان اينكه بر اساس بند ب ماده ١٩ اساسنامه صندوق، اخذ جريمه ديركرد بيمه نامه شخص ثالث از  جمله منابع مهم مالي به شمار مي رود گفت: تسهيل امور مردم از تاكيدات مقام عالي وزارت اقتصاد است و با وجود تحميل هزينه مالي آن به دولت، وزارت اقتصاد مجدانه پيگير اجرايي شدن آن و تسهيل و تسريع آن براي مردم بوده است.

 این مقام مسئول افزود: اجراي طرح موسوم به ماده ١٣ كه در آن مكانيزاسيون پرداخت خسارت هاي صندوق اجرايي شد و چندي پيش به بهره برداري رسيد نيز در راستاي همين راهبرد دولت مردمي بوده است.


بهزادپور با بيان اينكه با اعطای فرصت به مشمولین این بخشودگی موقت که با مساعدت ارکان تصمیم ساز صندوق فراهم شده است، هموطنان عزیر می توانند با بهره برداری از این فرصت، نسبت به کنترل و کاهش آسیب های اقتصادی و اجتماعی فقدان پوشش های بیمه نامه شخص ثالث اقدام کنند، تصريح كرد: با مساعدت ارکان تصمیم ساز صنعت بیمه، علاوه بر طرح «بخشودگی جرایم در جشن 1400» صندوق در مدت 20 روز ، برخی شرکت های بیمه نیز با فروش اقساطی بیمه نامه شخص ثالث ،گام دیگری را در جهت تسهیل تهیه پوشش های بیمه ای برداشته اند که متقاضیان می توانند با مراجعه به نمایندگان بیمه در سراسر کشور از جزئیات آن اطلاع حاصل نمایند.

مدير عامل صندوق تامين خسارت هاي بدني افزود: بر اساس این مصوبه کلیه شرکت‌های بیمه ای در بازه زمانی تعیین‌شده از دریافت جریمه مذکور از متقاضیان این بیمه نامه خودداری خواهند کرد.

 ایشان در خاتمه یادآوری کرد : بیمه نامه شخص ثالث پوششی است که در مواقع بروز سوانح رانندگی می تواند خطای انسانی را پوشش دهد و مشکلات مالی و جانی حادثه را برای خانوارهای درگیر کمتر کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود