امروز: شنبه، 5 فروردین 1402
10/28 1400

گروه سایبان - یکی از مباحثی که در گزارش مالی کارگزاری بورس بیمه ایران منتهی به 30 آذر 1400 تکرار شده موضوع شکوائیه بیمه ایران به عنوان سهام دار عمده از این شرکت است.

کارگزاری بورس بیمه ایران در یک خود اظهاری که در اسناد مالی به تازگی منتشر کرده آورده است که «شکوائیه ای در تاریخ 21 دی 1399 از طرف شرکت سهامی بیمه ایران از این شرکت و اعضای هیات مدیره آن در شعبه 5 دادسرای عمومی و انقلاب تهران مطرح شده است. موضوع شکوائیه فوق در جریان رسیدگی است». این شرکت از ارائه توضیحات و جزئیات بیشتر از ابعاد این ماجرا خودداری کرده است.

 موضوع شکوائیه بیمه ایران از کارگزاری بورس مربوط به اواخر سال گذشته و دولت روحانی است و پس از این ماجرا مدیرعامل وقت بیمه ایران یعنی محمد رضایی برکنار و سید مجید بختیاری موسوی جایگزین شد.

بختیاری که همواره در مورد مباحث اخلاقی در بیمه ایران تاکید کرده در مدت مدیریت خود در این مجموعه در این زمینه شفاف سازی نکرد.

در صورت جلسه ای که در تاریخ 29 دی 1399 به امضای برخی اعضای هیات مدیره بیمه ایران رسیده بود مقرر شد که پرونده و مستندات و دفاعیه کارگزاری بورس بیمه ایران توسط اداره کل حسابرسی و بازرسی ظرف مهلت حداکثر دو ماه مورد بررسی تکمیلی قرار گرفته و در صورت نیاز به استقرار تیم کارشناسی در محل شرکت کارگزاری و اخذ توضیحات لازم از هیات مدیره کارگزاری همکاری های متعارف صورت پذیرد.


در صورت های مالی حسابرسی شده سال گذشته کارگزاری بورس بیمه ایران در همین خصوص اذعان کرده بود که «با عنایت به این موضوع که تاکنون احضاریه ای از دادسرای تهران برای شرکت صادر نگردیده و پس از پی گیری های صورت گرفته در خصوص شکایت مزبور هیچ مدرک و مستنداتی نیز به این شرکت ارسال نگردیده مبنای شکایت مزبور برای این شرکت مشخص نمی باشد.»بیش از یک سال از موضوع شکوائیه بیمه ایران از کارگزاری بورس می گذرد و در این مدت 3 مدیرعامل در بیمه ایران به عنوان سهام دار عمده این کارگزاری رفت و آمد کرده اند.


در این میان حسن شریفی به تازگی به عنوان مدیرعامل در بیمه ایران منصوب شده است. او سابقه بازرسی و حراستی در کارنامه کاری خود دارد و انتظار می رود که با حضورش ابعاد مالی این جریان شفاف سازی شود.


پیشتر وزیر اقتصاد در احکام اعضای هیات مدیره بیمه ایران که به تازگی منصوب شده اند آورده بود «امید است با اتکا به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، انقلابیگری، مردم داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون مداری در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات مجدانه بکوشید.»

راز پول از دریافت هرگونه پاسخ در این زمینه استقبال می کند و انتشار آنرا وظیفه خود می داند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود