امروز: پنج شنبه، 10 فروردین 1402
10/15 1400

گروه سایبان - تحلیلگران براین اعتقادند که خسارت بلایای طبیعی بیمه شده 48 درصد بیشتر از میانگین بلند مدت ( از سال 2008 تا 2020) و 34 درصد بالاتر از میانگین 10 سال گذشته است.
تحلیلگران خاطر نشان می کنند که در بازه ماه نوامبر با اینکه خسارات حداقل بوده و در طیف وسیعی از خطرات و مناطق پخش شده است اما به نظر می رسد سیل‌های کانادا با حدود 400 میلیون دلار بیشترین ضرر را به صنعت بیمه وارد کرده است.
این گزارش تخمین زده است که طوفان های آرون که بریتانیا، ایرلند و فرانسه را با بادهای شدید و قطع برق تحت تاثیر قرار داد، حدود 300 میلیون دلار خسارت به بیمه گران و بیمه گران اتکایی وارد کرده است.
به طور کلی، گفته می شود که خسارت های ناشی از حوادث فاجعه آمیز ماه نوامبر 65 درصد کمتر از میانگین 10 ساله بوده است
اما با نگاهی به حوادث سال 2021، تصویر بسیار متفاوتی وجود دارد که از جمله آن میتوان به طوفان آیدا در ماه اوت و آب و هوای شدید زمستانی ایالات متحده در سه ماهه اول اشاره کرد.
اروپا نیز در سال 2021 شاهد آب و هوای ناپایدار بوده است، به ویژه در ماه جولای، زمانی که سیل بیش از 10 میلیارد دلار خسارت وارد کرد.
براساس این گزارش طوفان ایدا پرهزینه‌ ترین رویداد فاجعه‌آمیز سال تا پایان نوامبر بوده است که تخمین زده می شود منجر به خسارت 32.2 میلیارد دلاری بیمه گران شود، پس از آن آب و هوا و طوفان های شدید ایالات متحده با 17.2 میلیارد دلار و سپس آب و هوای زمستانی ایالات متحده با 15.3 میلیارد دلار در رتبه های بعدی قرار دارند.
پس از این، تحلیلگران سیل های اروپا را 10.2 میلیارد دلار، شرایط بد آب و هوای اروپا را 3.8 میلیارد دلار، آتش سوزی های جنگلی ایالات متحده را با 1.5 میلیارد دلار و سیل های چین را با 1.4 میلیارد دلار رتبه بندی کردند.
در نتیجه، تحلیلگران انتظار دارند که این امر موجب افزایش نرخ برای قراردادهای فاجعه آمیز در رشته اموال در تجدید قراردادهای اتکایی آتی در اول ژانویه 2022 شود. برگرفته از سایت اتکایی امین 

منبع : www.reinsurancene.ws
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود