امروز: جمعه، 7 مهر 1402
08/29 1400

گروه سایبان - بيمه‌هاي مهندسي و انرژي، از مهم‌ترين رشته‌هاي بيمه‌اي هستند که علاوه بر اين که امنيت خاطر مهندسان و مديران پروژه‌ها را تضمين مي‌کنند، نقش مهمي نيز در توسعه و آباداني سرزمين دارنددرباره اين خدمت شرکت بيمه ملت با ناصر رشيدي، مدير بيمه‌هاي مهندسي و انرژي اين شرکت به گفت‌وگو نشستيم.

بيمه‌هاي مهندسي چه کاربردي دارند؟
بيمه‎هاي مهندسي با ارائه پوشش‌هاي «تمام‌خطر» نه فقط براي پروژه‌هاي در حال ساخت و نصب، پوشش‌هاي بيمه‌اي کاملي را ارائه مي‌دهند، بلکه در زمان بهره‌برداري از کارخانجات توليد آهن و فولاد، خودروسـازان، نيروگاه‌ها، کارخانجات سيمان و موردهاي مشابه نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
واحد بيمه‌هاي مهندسي بيمه ملت در تيم خود علاوه بر استفاده از کارشناسان خُبره مديريت بيمه، از مهندسان صنايع، مکـانيک، شيمي، راه و سـاختمان، مـتالـورژي و بـرق نيز در جـهت ارائه خدمات بيمـه‌اي و ارزيابي ريسک و خسارت بهره‌گيري مي‌کند.
اين شـرکت با اســتفاده از فـناوري اطلاعـات پيشـرفته (IT) تـوانســته اسـت با چـابک‌سـازي فرايـنـدهاي اجـرايي، پوشـش‌هـاي VIP خـود را به مشــتريان بيمــه‌هـاي مهـندسي ارائه دهد.

 چه کساني مشتريان بيمه ملت در اين رشته‌ها هستند؟
با توجه به خوشنامي و جايگاه شرکت بيمه ملت در حوزه بيمه‌هاي نفت و انرژي و مهندسي در سالهاي فعاليت با سياست‌گذاري‌ها و حمايت‌هاي هيات‌مديره و مديرعامل، حفظ سهم بازار و همچنين افزايش پرتفوي در اين حوزه با اتکا به توان تخصصي همکاران معاونت فني و مديريت و ادار‌ه‌هاي مهندسي و انرژي از ابتداي سال 1399 در دستور کار قرار گرفت.
نتيجه اين اقدامات، جذب پرتفوي‌هاي کلان بود که مي‌توان آنها را به دو بخش کلي تقسيم کرد؛ در رشته بيمه‌هاي مهندسي؛ راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، نيروگاه خليج فارس، نيروگاه کازرون، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، صبا فولاد خليج‌فارس، نيروگاه خوسف و نيروگاه تبريز از جمله مشتريان بزرگ شرکت بيمه ملت هستند. در رشته انرژي نيز گسترش انرژي پاسارگاد، شرکت بين‌المللي حفاريDCI، پروپلين جم، شرکت نفت ايرانول و شرکت نفت پاسارگاد طرف قرارداد هستند.

 شرکت بيمه ملت کدام‌يک از انواع بيمه‌نامه‌هاي مهندسي را ارائه مي‌دهد؟
انواع بيمه‌هاي مهندسي، بدون محدوديت خاص توسط شرکت بيمه ملت قابل ارائه است. بيمه‌هاي دوره احداث (Construction) شامل بيمه تمام‌خطر پيمانکاران و بيمه تمام‌خطر نصب يا بيمه‌نامه جامع پروژه، بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري(Operation)  شامل بيمه‌نامه ماشين‌آلات پيمانکاري، بيمه‌نامه جامع ماشين‌آلات، بيمه‌نامه سازه‌هاي تکميل‌شده، بيمه فساد کالا (محصول) يا بيمه فساد کالا در سردخانه، بيمه تجهيزات الکترونيک، بيمه‌نامه شکست ماشين‌آلات، بيمه‌نامه عدم‌النفع ناشي از شکست ماشين‌آلات و بيمه تضمين كيفيت ساختمان در شرکت بيمه ملت صادر مي‌شود.

 بيمه‌هاي مهندسي چه سهمي در پرتفوي شرکت بيمه ملت دارند؟
نتيجه اقدامات پيش‌گفته منتج به جذب پرتفوي بيش از 308 ميليارد ريالي ريال در حوزه مهندسي، پرتفوي بيش از 552 ميليارد ريالي در حوزه انرژي و پرتفوي بيش از 690 ميليارد ريالي در کنسرسيوم شده است. همچنين در راستاي جبران خسارات مشتريان نيز شرکت بيمه ملت با پرداخت حدود 89 ميليارد ريال، با رعايت نسبت خسارت مطلوب در مقايسه با استاندارد صنعت بيمه، توانسته است در جلب رضايت مشتريان خرد و کلان خود موفق عمل کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود