امروز: دوشنبه، 14 آذر 1401
08/30 1400

 
گروه سایبان - در حالی که آئین نامه 100 شورای عالی بیمه اذعان دارد که کارکنان کلیدی صنعت نمی توانند در سایر موسسات ، کارگزاری، نمایندگی و ... سمت داشته باشند حالا یکی از اعضای جدید منصوب شده هیات مدیره بیمه میهن دوشغله از آب درآمده است.
بیمه میهن به تازگی لیست اعضای هیات مدیره خود را که در مجمع اخیرش انتخاب شده اند افشا کرده است، اما در میان آنها نام فردی دیده می شود که در یک كارگزاري مدیرعامل است. بیمه مرکزی در حالی صلاحیت این فرد را به عنوان هیات مدیره بیمه میهن برای رای گیری در مجمع تائید کرده که نام وی در لیست نمایندگان و کارگزاران مندرج در سایت بیمه مرکزی نیز درج شده است.

اکبرنجفی در حالی به هیات مدیره بیمه میهن رهسپار شده که نامش در یک کارگزاری وابسته به بانک توسعه تعاون دیده می شود. او که ظاهرا سابقه فعالیت در شعبه بندرعباس بیمه دانا را در کارنامه کاری دارد از سال 1398 ظاهرا با این کارگزاری همکاری داشته است.
قرابت نام فامیل او با یکی از اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون سبب گمانه زنی هایی شده است. این گمانه زنی ها با حضور او به عنوان مدیرعامل بیمه تعاون  و عضو هیات مدیره این شرکت به نمایندگی از بانک توسعه تعاون در سال های گذشته تقویت می شود.

این در حالی است که به استناد صورتجلسه هیئت مدیره مورخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۹ و مجوز شماره ۶۱۲۴۷/۴۰۳/۹۹ مورخه ۲۰/۰۵/۹۹ بیمه مرکزی شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون با نمایندگی اکبر نجفی به عنوان (مدیرعامل و عضو هیات مدیره)، شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون با نمایندگی ناصر شاهسونی به عنوان(رئیس هیات مدیره)  و شرکت واسپاری توسعه تعاون به شناسه ملی  با نمایندگی علیرضا احمدیان به عنوان (نایب رئیس هیات مدیره) انتخاب شده اند.

رازپول در روزهای اخیر موارد متعددی را در خصوص تعارض منافع در سازمان ها و جایگاه های مختلف اقتصادی منتشر کرده است.
این موارد در حالی عنوان شد که ماده 13آیین نامه 100 شورای عالی بیمه صراحت دارد که هیچ یک از کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسه بیمه نمی‌توانند در سایر موسسات بیمه (سرزمین اصلی و مناطق آزاد)، کارگزاری‌ها، نمایندگی‌های بیمه و ارزیابی‌های خسارت بیمه‌ای، هرگونه سمت داشته باشند.
 
بنابراین پرسش اصلی این است که در حالی که نام برخی افراد به عنوان مدیران و هیات مدیره كارگزاري در سایت بیمه مرکزی درج شده و روزنامه رسمی آنها را مسئول در ترکیب هیات مدیره معرفی کرده است، بیمه مرکزی چگونه سکان هدایت شرکت هایی که دارای زیان انباشته قابل توجهی در پرتفوی خود هستند و در موضوع مراقبت از ریسک باید توجه مضاعفی را به خرج دهند واگذار می کند؟

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود