امروز: جمعه، 7 مهر 1402
08/25 1400


 گروه سایبان - احتمالا تا همایش بیمه و توسعه برگزار نشود، تغییری مدیریتی در صنعت بیمه رخ نخواهد داد و به نظر می رسد که انتشار دهندگان اخبار انحرافی به دنبال جریان سازی هایی در مسیر اهداف و نیت های خود هستند.


تغییر مسیر فعلی برخی رویکردهای صنعت بیمه جدی ترین خواسته وزیر اقتصاد در دیدار اخیرش با مدیران عامل بوده ست، موضوعی که حالا با شایعه ابقا رئیس کل بیمه مرکزی در تعارض است؛ به عبارت دیگر اگر مسیر گذشته صنعت بیمه مورد تائید مقام عالی وزارت بود چرا بحثی به عنوان ابقا شنیده می شود. اینکه وزیر اقتصاد در اولین جلسه خود با دست اندرکاران صنعت بیمه نقدهایی را به گذشته و عملکرد وارد کند و حالا بخواهد مسیر صنعت را با بکارگیری همان نیروها ترمیم کند، دور از انتظار به نظر می رسد. 


وزیر اقتصاد در دیدار با مدیران عامل شرکت های بیمه به مباحثی همچون ضرورت نوآوری و طرح های جدید بیمه ای، انتشار اوراق بیمه ای، تعدد شرکت های بیمه و وجود بیمه گران اتکایی قوی با سرمایه های بالا و بیمه های اسلامی اشاره کرده است و اذعان داشته که خطاب این سرفصل ها و انتظارات، هم شرکت های بیمه‌ای هستند و هم بیمه مرکزی که با قاعده گذاری‌های خود، باید شرکت‌های بیمه‌ای را به این سمت هدایت کند.


واقعیت این است که سلیمانی امیری ممکن است که دارای عملکرد ممتازی در صنعت بیمه نبوده باشد اما استفاده از نام وی برای پیشبرد برخی اهداف، چندان مناسب جایگاه وی نمی باشد.

از سوی دیگر در روزهای اخیر علی رغم گمانه زنی های مختلف، روابط عمومی وزارت اقتصاد نیز واکنش منفعلانه ای داشته و تنها در جریانات گذشته اعلام کرده که مخاطبان اخبار رسمی را از درگاه آن وزارت خانه دنبال کنند.


بنابراین باید دید پشت اخبار انحرافی ابقا رئیس کل که بعضا نام و جایگاه افراد را بدون قطعیت نشانه می گیرد و یا تلاش می کند که وزیر اقتصاد را مخاطب خود قرار دهد چه کسانی ایستاده اند؟ و آیا وزیر مصمم و مقتدر تسلیم این جریان سازی های رسانه ای خواهد شد؟ 


پروپاگاندای رسانه ای در شرایطی که اخبار به سرعت نور منتشر می شود هرچند روشی کارآمد است اما نیت افراد پشت صحنه را نیز مشخص می کند. دست اندرکاران صنعت، آگاه به این مهم اند که صنعت بیمه دهکده ای بیش نیست و دست یابی به نیت عاملین چنین ره یافت هایی پیچیده به نظر نمی رسد چرا که ره گیری کانال ها و پیام های منتشره و انتشار دهندگان می تواند مخاطب را راهنمایی کند.


بر همین اساس به نظر می رسد که رئیس کل بیمه مرکزی برای حفظ شان و جایگاه و منزلت حقوقی حود که در اختیار دارد چنین مباحث بی اساسی را بی پاسخ نگذارد، چرا که حتی در صورت ابقا رئیس کلی که سوار بر موج شایعات در صنعت باقی بماند از مقبولیت قبلی هم حتی برخوردار نیست.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود